06 Mar 2021

Rak OUT – STARTUJEMY !

O wydarzeniu

6 marca 2021 o godzinie 10:00 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się pierwsze wydarzenie sportowe – trening Nordic Walking, rozpoczynające cykl spotkań Rak OUT, dedykowane pacjentom leczonym onkologicznie.

Spotkania będą miały na celu popularyzację aktywności fizycznej, aktywizację pacjentów z chorobami nowotworowymi, a także edukację onkologiczną.

Trening Nordic Walking zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego instruktora, który po rozgrzewce i instruktażu zabierze grupę do sąsiadującego z AWFiS Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Chcemy, aby społeczeństwo dostrzegło pozytywny aspekt aktywności fizycznej i płynące z niej korzyści. Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną.

Spotkania, które będą organizowane cyklicznie, mają przybliżyć pacjentom i osobom je wspierającym różne formy ruchu, tak aby każdy mógł wybrać dla siebie tę formę aktywności, która sprawia mu najwięcej przyjemności i zadowolenia.

10.00 – rozgrzewka z Mistrzem Olimpijskim Leszkiem Blanikiem
10.15 – nauka techniki
10.30 – marsz i ćwiczenia w lesie
11.45 – stretching
12.00 – zakończenie

Miejsce spotkania – ZBIÓRKA

 

Prowadzący

Registration for : Rak OUT – STARTUJEMY !

    Wpisz Swój email

    Registration Now

    Share This Event