Hala Gimnastyczna Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe AWFiS

Budowa Hali Gimnastycznej Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego AWFiS to jedna z najważniejszych inwestycji, która została zrealizowana w ostatnim czasie. Służy ona głównie sportom gimnastycznym, ale nie tylko. Z hali korzystają także specjaliści fitness czy aerobiku.

FB: https://www.facebook.com/HalaGimnastycznaLeszkaBlanika/

Hala jest przede wszystkim obiektem treningowym, ale dzięki temu, że jej wymiary są zgodne z najnowszymi wytycznymi Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (58x34x12 m). Zamontowany profesjonalny i najnowocześniejszy  sprzęt  gimnastyczny posiada certyfikaty Światowej Federacji Gimnastycznej.

Jak sama nazwa wskazuje – Hala Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe służy także badaniom naukowym związanym ze sportami gimnastycznymi. Obiekt jest wyposażony w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, gdzie prowadzone są zajęcia dydaktyczne z rehabilitacji.

W Hali Gimnastycznej Leszka Blanika znajdują się mobilne trybuny, istnieje możliwość zakrycia specjalnymi pokrywami wszystkich dołów gimnastycznych wypełnionych gąbkami.

Obiekt wyposażony jest w system klimatyzacji i wentylacji, węzeł solarny i pełny monitoring. Jest sterowany przez specjalistyczny, inteligentny system BMS.

Kubatura obiektu – 45 510,00 m3

Powierzchnia użytkowa obiektu – 5 200,42 m2

Długość elewacji obiektu 71,67 x 36,40 m

Osoba kontaktowa: Beata Stefanowicz

e-mail: beata.stefanowicz@awf.gda.pl