20 sty 2023

Globalna inicjatywa promocji fitnessu i aktywności fizycznej z udziałem AWFiS

Pandemia nie tylko negatywnie wpłynęła na zdrowie ludzi na całym świecie, ale znacząco zakłóciła styl życia społeczeństw. Światowi przywódcy musieli zacieśnić współpracę, aby przezwyciężyć kryzys i ograniczyć znaczne koszty ludzkie, gospodarcze, społeczne i polityczne. W związku z powyższym prezesi i dyrektorzy generalni narodowych i regionalnych stowarzyszeń branży fitnessu ze wszystkich kontynentów postanowili utworzyć The World Active Forum (WAF).

WAF to niezależne ciało z misją “more people, more active, more often”  i wizją , aby być „światowym reprezentatywnym głosem sektora fitnessu i aktywności fizycznej, pracującym na rzecz aktywnego fizycznie, zdrowszego świata”. Już wkrótce WAF ustanowi swoją centralę w Genewie, w Szwajcarii.

W ramach działalności WAF została powołana Grupa Robocza ds. Umiejętności i Szkolenia Kadr (WAF Skills & Workforce Working Group), mająca na celu analizę trendów i kompetencji zawodowych na światowym rynku pracy w branży fitnessu. W skład tej grupy wchodzą:

Samir Kapoor, Przewodniczący,  IndiaActive,  Indie

Chris Alexander – AUSactive, Australia

Richard Beddie – ExerciseNZ, Nowa Zelandia

Jullian Berriman – EuropeActive, Belgia

Mahdi Jafargholizadeh – REPS Malta and Iran

Fetiha Messaoudi – Elite Coaching Institute

Graham Melstrand – American Council on Exercise, USA

Jordi Pinillos – Qantara Sports, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Kuwejt, Bahrajn

Anna Szumilewicz – Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Polska

Pierwsze efekty prac zostaną zaprezentowane w czasie wydarzeń towarzyszących międzynarodowym targom branży fitnessu – FIBO w Kolonii , w kwietniu br.