26 kwi 2022

I Love Poland zgrupowanie szkoleniowe NCŻ

Zakończyło się zgrupowanie dla piętnastki finalistów IV edycji Programu Szkoleniowego I Love Poland. Przez trzy dni w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku – Górkach Zachodnich odbywały się szkolenia i warsztaty.

15 uczestniczących osób stanowiły 2 kobiety i 13 mężczyzn, którzy wzięli udział w procesie rekrutacji i zostali wyłonieni spośród 235 aplikujących do Programu. Zanim będą żeglować na jachcie I Love Poland przeszli szkolenie z zakresu Sea Survival, poznali zaawansowaną pierwszą pomoc na jachcie i system GMDSS oraz ratownictwo morskie. Wykłady przeplatane były zajęciami praktycznymi, z których najwięcej emocji wzbudziły ćwiczenia z flarami i w wodzie z tratwą ratunkową.

Uczestniczki i uczestnicy zgrupowania spotkali się również z członkami załogi. Poznali szczegółowe dane jachtu Volvo Open 70 i niuanse wykonywania manewrów. Kapitan Grzegorz Baranowski wstępnie przydzielił poszczególnym osobom pozycje na jachcie.

Zgrupowanie zakończyło się warsztatami z psychologiem sportowym, podczas których grupa uczyła się i wykonywała ćwiczenia z zakresu komunikacji, koncentracji w stresie startowym oraz budowania zespołu.

Przed 15 finalistów praktyki na jachcie I Love Poland w maju i czerwcu tego roku.

#ProgramSzkoleniowyILP #ILP #PFN