25 Mar 2021

Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

Weź udział w tworzeniu strategii dla młodego pokolenia!

Zapisz się na Pomorskie Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, które odbędą się 13 kwietnia br. Zgłoś swoje pomysły i wskaż kierunek w jakim powinna podążać polityka państwa polskiego! 

Czemu służą konsultacje?

Chodzi o utworzenie dokumentu, który będzie odpowiadał na realne potrzeby i oczekiwania wszystkich młodych Polek i Polaków. Najpierw Wy zgłaszacie konkretne rozwiązania i pomysły a następnie są one wcielane w życie, w postaci konkretnych ustaw. Proste? Proste!

„Co ja będę z tego miał” czyli jakie są korzyści dla uczestników?
Dzięki konsultacjom każdy z Was, młodych Polek i Polaków, będzie miał wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Zrealizowanie Waszych pomysłów realnie przyczyni się na to, że Polska będzie dla Was jeszcze bardziej przyjazna do życia! Dodatkowo, każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w tworzeniu strategii dla młodych!

Kto może wziąć udział w konsultacjach?
Konsultacje skierowane są do wszystkich młodych ludzi, uczniów, studentów, działaczy młodzieżowych organizacji pozarządowych, działaczy społecznych. Każdy jest zaproszony i każdy może współtworzyć „Strategię RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Kto jest organizatorem konsultacji?
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Jak mogę wziąć udział w konsultacjach?
Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny i zgłosisz się do udziału w konsultacjach dla województwa pomorskiego: https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/

Aktualne terminy konsultacji i wszystkie potrzebne informacje na stronie https://www.gov.pl/DlaMlodych.