04 lis 2020

Najlepsi sportowcy w Gdańsku

Akademicki Związek Sportowy w Gdańsku obchodzi 100-lecie swojej działalności. Najważniejszym punktem obchodów będzie Gala Sportu Akademickiego, na której Gdańsk będzie gościł kwiat polskiego sportu akademickiego.

Rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk gościł przedstawicieli gdańskiego środowiska sportu akademickiego. Tematem spotkania były obchody 100-lecia AZS w Gdańsku.

 – Od pewnego czasu przymierzamy się do uhonorowania całej historii gdańskiego AZS. Planujemy organizować imprezy jubileuszowe przez cały, trwający właśnie rok akademicki. Nie zabraknie zawodów sportowych, które będą atrakcyjne nie tylko dla samych uczestników, ale również mieszkańców Trójmiasta. Chcemy również zorganizować imprezy dla całego gdańskiego środowiska akademickiego. Jestem przekonany, że aktywnie w ich przygotowanie włączą się także przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu – informuje Janusz Rybicki, zastępca przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 100-lecia AZS Gdańsk.

Swego czasu akademicki klub działający przy AWFiS był jednym z najprężniejszych w Polsce. Nic więc dziwnego, że największy ciężar organizacji zawodów sportowych weźmie na swoje barki AWFiS. Jak mówi rektor honorowy uczelni prof. Janusz Czerwiński, czynione są starania, aby centralne zawody (mistrzostwa Polski) w poszczególnych dyscyplinach – właśnie z okazji 100-lecia naszego AZS – organizowane były w Gdańsku.

 – W dobie pandemii trudno mierzyć się z jakimikolwiek terminami. O szczegółowych planach na pewno będziemy informować na bieżąco – dodaje prof. Janusz Czerwiński.

AWFiS będzie jednym z głównych partnerów jubileuszowych obchodów. Można powiedzieć, że uczelnia będzie koordynować działania, w które – jak podkreśla rektor Paweł Cięszczyk – zaangażowani mają być studenci gdańskich uczelni wyższych.

 – Jedną z ważniejszych imprez chcemy zorganizować w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich, ale szczegóły będę mógł zdradzić dopiero za jakiś czas. Centralnym punktem obchodów będzie gala, którą zaplanowano na październik przyszłego roku i na której mamy zamiar gościć 300 najlepszych polskich sportowców akademickich. Wierzę, że będzie to wielkie święto gdańskiego sportu – mówi prof. Paweł Cięszczyk.