14 paź 2020

Sukces gdańskich zawodniczek w zawodach fitness sportowego

W dniach 2-4 października na hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyły się zawody fitness sportowego. Do udziału w zawodach zgłosiło się dwadzieścia ekip sportowych z całej Polski, łącznie 150 zawodniczek. Rywalizacja rozgrywała się w takich konkurencjach jak: solo, duety, zespoły trzyosobowe oraz formacje.

Trzydniowe zmagania w kategorii „fitness acrobatic” były owocne dla podopiecznych pani dr Agnieszki Supińskiej. Dziewczęta reprezentujące ZSSiO oraz klub MKS Gdańsk pięciokrotnie stawały na podium, zdobywając mistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Europy.

Zawodniczki są uczennicami II klasy LO w ZSSiO oraz członkiniami klubu MKS Gdańsk. Weronika i Natalia są narodowości ukraińskiej, przyjechały do Polski, aby szkolić się i uczyć w szkole sportowej. Aby powstał odpowiedni układ fitness, konieczne jest połączenie gimnastyki sportowej, artystycznej, akrobatyki, tańca oraz siły mięśniowej. Wymaga to dobrych warunków treningowych, dlatego codzienne treningi odbywają się na hali gimnastycznej Leszka Blanika, która jest obiektem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zawodniczki mają doskonałe warunki do kształtowania swojego warsztatu i umiejętności. Treningi odbywają pięć dni w tygodniu po trzy godziny dziennie. Hala, w której odbywa się szkolenie sportowe, jest nowoczesna i doskonale wyposażona w sprzęt sportowy. Każda z dziewcząt ma inną osobowość oraz inne predyspozycje i charakter, w związku z czym program ich szkolenia jest zindywidualizowany, co jest konieczne, jeśli mają one odnosić sukcesy.

Kompozycja układów była tak skonstruowana, aby wszystko stanowiło jedną całość: charakter tańca, muzyka, strój i makijaż. Weronika zaprezentowała się w układzie stylu wschodniego, a Natalia odzwierciedlała zmysłowy taniec tango. Dziewczęta swoim urokiem i umiejętnościami usatysfakcjonowały sędziów i odniosły pierwszy sukces w tej dyscyplinie sportowej.

Wynik uzyskany podczas tegorocznych debiutów motywuje do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności oraz osiągania wysokich rezultatów sportowych na arenach polskich i międzynarodowych.