15 wrz 2020

Darmowy internet dla studentów już w tym roku

Prawie 5 mln zł pozyskała Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na realizację Zintegrowanego Systemu Rozwoju, w ramach którego realizowanych jest wiele zadań. Najważniejsze dla studentów dotyczy uruchomienia sieci wi-fi. Z uczelnianego, darmowego internetu będzie można korzystać już w tym roku.

Budowa sieci wi-fi na terenie uczelni to tylko jedno z wielu zadań zaplanowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rozwoju.

 – Udostępnienie naszym studentom darmowego internetu to podstawa. Należymy do grona najlepszych AWF-ów w Polsce i pewne standardy musimy spełniać. Jest to kolejny krok do unowocześniania naszej uczelni i dostosowania jej do wymogów współczesności. Uruchomienie sieci wi-fi na pewno ułatwi życie studentom i kadrze dydaktycznej – podkreśla prof. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS.

Już niebawem – w drodze przetargu – zostanie wyłoniony wykonawca, który zajmie się budową sieci internetowej na terenie uczelni. Według harmonogramu cały proces ma być ukończony w tym roku.

W ramach programu kadra administracyjna oraz dydaktyczna dokształcana jest z języka angielskiego. Jest to oczywiście związane z internacjonalizacją gdańskiej uczelni.

 – Od kilku lat otwieramy się na świat. Najwięcej studentów pochodzi z Państwa Środka. Poza tym najchętniej studiują u nas młodzi ludzie z południa Europy, a więc Włoch, Hiszpani czy Turcji. Marzy nam się, aby na naszej uczelni studiowało kilkuset zagranicznych studentów. W rankingu internacjonalizacji wśród akademii wychowania fizycznego jesteśmy najlepsi w kraju. Dołożymy wszelkich starań, aby poprawić naszą pozycję wśród wszystkich polskich uczelni – mówi rektor.

Program podzielony jest na dwie części. W ramach pierwszego wdrożono „system dziekanatowy”, który ma usprawnić m.in. rekrutację studentów i planowanie zajęć. Rozbudowana będzie również strona internetowa AWFiS z wersją angielską, dzięki czemu będą mogli z niej korzystać także studenci zagraniczni. Docelowo dwujęzyczny będzie również „system dziekanatowy”.

Dodajmy, że pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. Tylko druga część programu (pierwsza wyniosła ok. 2 mln zł) kosztuje niemal 3 mln zł, z czego 2,8 mln zł to wsparcie unijne.