06 Lip 2020

Uczelnia i klub powinny działać zespołowo

W ciągu trzech najbliższych miesięcy poznamy nowego prezesa Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Lada dzień w klubie rozpocznie się audyt, który pokaże, jak wygląda sytuacja finansowa w klubie.

KS AZS AWFiS to jeden z najbardziej zasłużonych dla gdańskiego sportu klubów. Mimo że wraz z końcem czerwca z funkcji prezesa zrezygnował Waldemar Moska, to klub nadal funkcjonuje bez przeszkód.

– Nie mamy obowiązku przeprowadzania audytu, ale zarząd podjął decyzję o zbadaniu naszych finansów. Aby wszystko było transparentne, przeprowadzi go firma zewnętrzna. Chcemy udowodnić, że wszystkie plotki dotyczące naszego klubu, były po prostu wyssane z palca. Jeszcze pięć lat temu byliśmy zadłużeni na około czterysta tysięcy złotych. W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy prezesem był Waldemar Moska, KS AZS AWFiS wyszedł na prostą i uregulował całość zobowiązań – mówi Wiesława Toczyńska, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS.

Zgodnie ze statutem wybory nowego prezesa muszą się odbyć w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Na giełdzie osób, które mogłyby objąć funkcję prezesa, pojawia się wiele nazwisk.

– Jako uczelnia musimy wypracować mechanizmy, które zachęcą studentów-sportowców do studiowania w AWFiS i dalszego szkolenia w klubie. Mamy bardzo bogatą bazę sportową, którą musimy jak najlepiej wykorzystywać. Wspólnie z klubem musimy pokazać nasz potencjał, który posiadamy zarówno w bazie, jak i w ludziach, a więc doskonałych wykładowcach i trenerach. Moim zdaniem klub i uczelnia swoje działania powinny prowadzić jako jeden zespół – podkreśla prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Dodajmy jeszcze tylko, że prawdopodobnie na wtorkowym posiedzeniu członkowie zarządu KS AZS AWFiS przyjmą rezygnację Waldemara Moski.