13 Lut 2020

Specjalizacja instruktorska „Fitness w ciąży i po porodzie” w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej

Świadoma Mama to ogólnopolski projekt, skierowany przede wszystkim do przyszłych i obecnych rodziców. Na cyklicznie organizowanych warsztatach występują lokalni lekarze i specjaliści z zakresu opieki okołoporodowej: fizjoterapeuci uroginekologiczni, położne, logopedzi, ginekolodzy, stomatolodzy dziecięcy, dietetycy i in. W jednej z lutowych edycji warsztatów zaprezentowane zostały efektu projektu badawczo-edukacyjnego FemFit, realizowanego od wielu lat w AWFiS.

W wykładzie pt. „Bezpieczeństwo i trening mięśni dna miednicy” dr hab. Anna Szumilewicz wraz z aktorką Pauliną Holtz, ambasadorką projektu Świadoma Mama, omówiły fakty i mity związane z tym tematem. Studentki specjalizacji Fitness w ciąży i po porodzie zaprezentowały przykładowe zestawy ćwiczeń.

Studentów zainteresowanych przygotowaniem zawodowym do prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży i po porodzie zachęcamy do wyboru tej specjalizacji. Do współpracy w ramach Koła Naukowego AFKOR zapraszamy wszystkie osoby pasjonujące się  tematyką aktywności fizycznej w okresie okołoporodowym.

Kontakt: anna.szumilewicz@awf.gda.pl

Na zdjęciu studentki specjalizacji instruktorskiej „Fitness w ciąży i po porodzie”: Dominika Budźko (od lewej) i Paula Sarach (od prawej), wraz z kierowniczką specjalizacji dr hab. Anną Szumilewicz

Więcej zdjęć w foto relacji

Fakty i mity o ćwiczeniach mięśni dna miednicy