
Sukces AWFiS Gdańsk na konferencji w Cagliari!
Sukces AWFiS Gdańsk na konferencji The 3rd UNICA Sport Science International Conference 2024 w Cagliari!
Podczas tego wydarzenia naukowcy z całego świata zgromadzili się, aby omówić najnowsze osiągnięcia i trendy w dziedzinie nauk o sporcie, ze szczególnym uwzględnieniem genetyki i personalizacji treningu fizycznego.
W ramach konferencji można było wziąć udział w konkursach na najlepszą prezentację ustną oraz plakat. W konkursie na najlepszą prelekcję rywalizowało 15 osób (9 w kategorii starszych badaczy i 6 w kategorii młodszych badaczy), natomiast w konkursie na najlepszy poster 12 osób (5 starszych badaczy i 7 młodszych badaczy).
Dr Aleksandra Bojarczuk zdobyła 2. miejsce w konkursie na najlepszą prezentację ustną w kategorii starszych badaczy, a dr n. med. Magdalena Dzitkowska-Zabielska zdobyła 1. miejsce w konkursie na najlepszy poster w kategorii starszych badaczy.
W komisji oceniającej najlepszą prezentację ustną znaleźli się:
- prof. Malcolm Collins [Afryka Południowa]
- prof. dr hab. Paweł Cięszczyk [Polska]
- dr Carlo Castagna [Włochy]
- dr Kinga Humińska-Lisowska [Polska]
- dr Georgina Stebbings [Wielka Brytania]
- dr Diego Primavera [Włochy]
Plakaty były oceniane przez:
- prof. Alison V. September [Afryka Południowa]
- dr Naoki Kikuchi [Japonia]
- dr Valentina Ginevičienė [Litwa]
- dr Carlo Castagna [Włochy]
- dr Diego Primavera [Włochy]
To wspaniałe osiągnięcie naszych pracownic dydaktyczno-naukowych, które rywalizowały z innymi uczestnikami z zagranicy. AWFiS Gdańsk górą!