28 wrz 2020

Udany start gdańskich wioślarzy na ME Juniorów

W Belgradzie w dniach 26-27 września odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. Polska reprezentacja wywalczyła 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy). Gdański klub AZS AWFiS reprezentowali tegoroczni Mistrzowie Polski Juniorów w dwójce bez sternika – Jacek Sobczak i Szymon Tomiak.

Gdańszczanie wywalczyli na regatach w Belgradzie 8. miejsce, zajmując w finale B drugie miejsce. Osadą AZS AWFiS Gdańsk opiekował się na zawodach trener Patryk Pszczółkowski (AZS AWFiS Gdańsk).

Na Mistrzostwach Europy 5. miejsce zajął Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) w czwórce podwójnej, a Iga Krzemińska (Drakkar Gdańsk) 8. miejsce w dwójce podwójnej.

W sztabie trenerskim oprócz Patryka Pszczółkowskiego znaleźli się inni absolwenci AWFiS Gdańsk i byli zawodnicy AZS – Tomasz Bykowski (Drakkar Gdańsk) oraz Szymon Wiśniewski (AZS UMK Toruń).

Ze względu na pandemię, w tym sezonie jedyne zagraniczne straty polskich wioślarzy to: Mistrzostwa Europy Juniorów, U-23 i Seniorów.