AZS – kim jesteśmy?

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach. Jako stowarzyszenie apolityczne przetrwaliśmy wszystkie zmiany koniunktury i to naszymi największymi gwiazdami byli w przeszłości m.in. Halina Konopacka (lekkoatletka, pierwsza polska złota medalistka olimpijska, 1928), Waldemar Baszanowski (ciężarowiec, mistrz olimpijski 1964 i 1968, czterokrotny mistrz świata) i Jacek Wszoła (skoczek wzwyż, mistrz olimpijski 1976, wicemistrz olimpijski 1980), a także nasi doskonali medaliści olimpijscy jak Leszek Blanik, Adam Korol, Tomek Tomiak, Maciej Łasicki, Ania Rybicka, Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Ryszard Sobczak, Cezary Siess czy Jarosław Rodzewicz.
Dowiedz się więcej: https://azsawfis.gda.pl/

Studencie!

Kochasz sport i współzawodnictwo?
Planujesz zostanie trenerem/instruktorem w danej dyscyplinie?
Chcesz mieć dostęp do obiektów sportowych i wykwalifikowanej kadry trenerskiej?
Marzy Ci się reprezentowanie AWFiS w zawodach sportowych?

Teraz – masz okazję!

Zapraszamy do udziału w Studenckich Sekcjach Sportowych AZS AWFiS!
Gwarancja wysokiej jakości prowadzonych zajęć!
Możliwość udziału w zawodach sportowych w całej Polsce!
Legitymacja ISIC – AZS uprawniająca do wielu zniżek na całym świecie!
Super ubezpieczenie dla aktywnych w cenie legitymacji!
Przyjdź i zapisz się już dziś!

Ważne informacje:

1. Zakup Legitymacji ISIC-AZS, uprawniającej do wielu atrakcyjnych zniżek i obejmującej ubezpieczenie NWW, jest jedynym warunkiem dla studentów chcących brać udział w zajęciach. Więcej informacji o legitymacji w tekście poniżej.
2. Zapisy do poszczególnych sekcji są prowadzone w Sekretariacie Klubu Sportowego AZS AWFiS (parter budynku po lewej od klubu studenckiego „Triathlon” – dawny „Trops”). Osoby chętne prosimy o zapisywanie się na udostępnione na miejscu imienne listy poszczególnych dyscyplin.
3. Udział w Studenckich Sekcjach sportowych AZS AWFiS jest nieobowiązkowy
4. Czekamy na zgłoszenia aktywnych kobiet i mężczyzn – zakładamy podział grup wg. płci
5. Dyscypliny dostępne w ramach Studenckich Sekcji Sportowych to:

 

• Aerobik • Ergometr Wioślarski
• Futsal • Gimnastyka
• Judo • Koszykówka
• Lekka Atletyka • Piłka Nożna
• Piłka Ręczna • Pływanie
• Siatkówka • Tenis Ziemny
• Trójbój Siłowy Klasyczny • Żeglarstwo
• Sporty walki

 

Nie znalazłeś na tej liście swojej dyscypliny?

Nic straconego – przyjdź, skontaktuj się, a na pewno Ci pomożemy!

6.    Dodatkowe informacje o legitymacji ISIC-AZS:

Legitymacja ISIC-AZS to…

…karta potwierdzająca członkostwo w Akademickim Związku Sportowym, dzięki której masz możliwość korzystania ze wszystkich profitów wynikających z posiadania legitymacji ISIC oraz zniżek i korzyści przeznaczonych wyłącznie dla członków AZS (więcej o karcie ISIC-AZS tutaj).

ISIC (International Student Identity Card) to…

…jedyny dokument potwierdzający status studenta i ucznia na całym świecie oraz gwarancja dostępu do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w 116 krajach całego świata, w tym ponad 3,5 tys. w Polsce. Oszczędzasz na transporcie, zakwaterowaniu, w klubach studenckich, sklepach i punktach usługowych. Z udogodnień systemu ISIC korzysta już ponad 10 mln ludzi na całym świecie!

Jakie korzyści daje karta ISIC-AZS poza systemem ISIC?

Posiadacze tej karty uprawnieni są do 10% zniżki na korzystanie z usług Centralnych Ośrodków Sportu Akademickiego w Wilkasach, Gdańsku – Górkach Zachodnich oraz Zieleńcu. Przysługują im także zniżki u oficjalnych Partnerów AZS.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Posiadacz karty ISIC-AZS jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w TU Gothar na kwotę 6500 zł lub w zakresie rozszerzonym na kwotę 25.000 zł (szczegóły). Program ten gwarantuje szeroki wachlarz zniżek, które powiększają olbrzymią pulę korzyści płynących z członkostwa w AZS AWFiS w Gdańsku.

Gdzie wyrobić lub zaktualizować kartę ISIC-AZS?

Już od 1 października 2020 r. zrobisz to w 5 minut za pośrednictwem swojego telefonu. Wypełniasz wniosek internetowy, opłacasz składkę przelewem natychmiastowym i chwilę później karta pojawia się na Twoim telefonie i w Twoim panelu członkowskim AZS. Link klikasz ze strony www.azsawfis.pl (na stronie dopiero będzie link w przyszłym tygodniu bo dopiero zmieniamy system).