
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku to nie tylko uczelnia, kształcąca trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Gdański AWFiS w swojej szerokiej ofercie ma wiele ciekawych specjalności, które mogą być przepustką do zawodowej kariery.
Wybierając kierunek studiów, warto zwrócić uwagę nie tylko na nazwę, ale też na możliwości znalezienia pracy po takim kierunku. Jednym z nich może być kinezygerontoprofilaktyka. Cóż kryje się pod tak długą i skomplikowaną nazwą? Nic innego jak dobór odpowiednich ćwiczeń dla seniorów. Znalezienie pracy o tej specjalizacji nie powinno nastręczać żadnych problemów, ponieważ polskie społeczeństwo starzeje się, a nasi seniorzy coraz chętniej uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach – również tych ruchowych.
Warto zauważyć, że również pozostali chętnie wsiadają na rower, uprawiają sport albo poprawiają swoją tężyznę na siłowni. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, można specjalizować się w fitnessie – nowoczesnych formach gimnastyki, ćwiczeniach siłowych bądź fitnessie dla kobiet w ciąży i po porodzie.
Na polskim, ale i międzynarodowym rynku pracy niezwykle cenieni są fizjoterapeuci. Studenci wydziału fizjoterapii gdańskiego AWFiS swoją wiedzę zgłębiać mogą studiując chociażby balneoklimatologię i leczenie uzdrowiskowe, terapię uzdrawiającą, poznając tajniki jogi czy coachingu zdrowotnego.
Wykonywanie masaży abhyanga, shirodara albo udwartana mogą nauczyć się studenci, którzy wybiorą specjalność „terapeuta SPA”. Wśród przedmiotów tej specjalności jest m.in. balneologia, a więc dziedzina wiedzy medycznej wykorzystująca do leczenia, profilaktyki, rehabilitacji i częściowo diagnostyki naturalne surowce lecznicze – wody mineralne, gazy lecznicze, peloidy i walory klimatyczne.
Pomorze, a przede wszystkim Trójmiasto i Gdańsk to jedne z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że na długiej liście specjalności znaleźć można te związane z turystyką. Warto też zwrócić uwagę warto zwrócić na Turystykę Kulturową, w ramach której studenci wykonują przede wszystkim zadania praktyczne. Ich podsumowaniem jest natomiast projekt końcowy, który polega na przygotowaniu szczegółowego planu wybranego wydarzenia kulturowego (festiwalu, koncertu, wystawy).
Z kolei studenci specjalizacji komunikacja i dziennikarstwo sportowe z powodzeniem znajdują swoje miejsce w świecie mediów. Zarówno jako dziennikarze, jak praktycy, wiedzący jak wykorzystać wiedzę o świecie mediów, do promowania sportu, turystki, czy rekreacji.
Studenci zainteresowani uruchomieniem działalności gospodarczej, prowadzeniem swojej własnej firmy, a także zajmowaniem stanowisk kierowniczych w branży zdobywają wiedzę, kompetencje i umiejętności menedżerskie na pierwszym stopniu studiów na specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym oraz na studiach magisterskich na Zarządzaniu przedsiębiorstwem turystycznym i sportowym. Natomiast planujący rozwijać swoją karierę zawodową na międzynarodowym rynku turystycznym, wybierają możliwość realizacji programu w wersji anglojęzycznej, na specjalności Management in tourism business.
Oferujemy:
- indywidualne rozmowy doradcze
- diagnozę kompetencji kluczowych
- przygotowanie CV i listu motywacyjnego
- pomoc w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych oraz procesu rekrutacji
- pomoc z zakresu przedsiębiorczości
- biblioteczkę – ponad 170 pozycji nt. pracy, dokumentów aplikacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych itp.
- informacje o pracodawcach, ofertach pracy stałej, praktykach, kursach, szkoleniach, zleceniach wakacyjnych, dorywczych i wolontariacie
- wsparcie psychologiczne
- Zrealizowaliśmy 2 projekty dla studentów (staże dla ponad 700 studentów): Dobry skok na dobry staż oraz Zintegrowany Program Rozwoju
- ACK uczestniczy w projekcie ogólnopolskim „Gra o karierę” organizowanym przez Biura Karier w Polsce Strona główna – Akademickie Biuro Karier (usz.edu.pl)
- Regularnie, od 2014 roku, ACK razem z innymi uczelniami (UG, PG, AMW, UM) współorganizujemy Akademickie Targi Pracy Trójmiasto. W każdej z edycji bierze udział kilka tysięcy uczestników oraz kilkudziesięciu pracodawców. http://www.atp.ug.edu.pl/
- Od 04.2014 roku realizowaliśmy w naszym Centrum projekt unijny o nazwie: ACK II – Staże dla Turystyki. Projekt trwał do 06.2015 roku i zakładał organizowanie 156 płatnych staży zawodowych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.
- OLZA – udział w projekcie Obserwatorium Losów Zawodowych Absolwentów. OLZA to platforma internetowa służąca uczelniom do monitorowania losów zawodowych absolwentów.
- Wspieraliśmy projekt GEES przy organizacji warsztatów z coachingu przez naszego doradcę zawodowego.Celem projektu było opracowanie zestawu kompetencji kluczowych niezbędnych do osiągania sukcesów w „podwójnej karierze”: jako sportowca i studenta/ucznia. Cel ten został osiągnięty poprzez analizę kompetencji 9400 zawodników sportu wyczynowego z 9 krajów. Zadanie to było realizowane przez 45 specjalistów z tego zakresu, głównie psychologów sportu a także pedagogów, socjologów, trenerów i innych działaczy sportowych działających w obszarze wsparcia sportowca.
- Dzięki wygranemu projektowi unijnemu ACK- Element Programu Rozwojowego AWFiS w Gdańsku prawie wszystkie działania realizowane w okresie 08.2009 – 09.2012 były finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
ACK AWFiS w Gdańsku pragnie zapewnić doradztwo zawodowego, pozwalające profesjonalnie zdiagnozować optymalne ścieżki rozwoju kariery zawodowej jak również dostarczyć praktycznej wiedzy i rozwinięcie umiejętności, zapewniających odpowiednie zachowanie na rynku pracy, tak by zwiększyć szanse absolwentów uczelni na zatrudnienie przez wybranego pracodawcę.
Szanowni Studenci, zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy tu, aby pomóc Wam i absolwentom AWFiS w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz aby ułatwić znalezienie zatrudnienia odpowiadającego Waszym aspiracjom i kwalifikacjom.
http://www.ack2015.awfis.net/
Twórz świadomie swoją karierę!
FAQ
Gdzie Znajduje się ACK ?
W budynku Hali Widowiskowo – Sportowej pomieszczenie nr 20.
Czy ACK prowadzi konsultacje CV ?
TAK. W związku z tym należy napisać e-mail, na FB lub podejść osobiście do 20 w Hali Widowiskowo – Sportowej w celu umówienia się na spotkanie doradcze.
W jaki sposób mogę umówić się na poradnictwo zawodowe ?
Wysłać e-mail na ack@awf.gda.pl z podaniem wstępnej godziny oraz dnia. Prosimy również o pozostawienia swojego numeru kontaktowego.
Czy ACK posiada oferty pracy, stażu, wolontariatu ?
Tak posiada oferty. Zamieszczamy je regularnie na stronie http://www.ack2015.awfis.net/ oraz FB https://www.facebook.com/awfisack/ a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy do Hali Widowisko – Sportowej pokój nr 20.
Wsparcie Psychologiczne - jak mogę je uzyskać ?
Zapraszamy do kontaktu:
Inga Borowska
tel: 58 55 47 402
e-mail: psycholog.awf@gmail.com
Hala Widowiskowo – Sportowa
Pomieszczenie nr 20
Dyżur w każdy wtorek 10:00 – 14:00