AccessPhysiotherapy – jest źródłem wiedzy stworzonym w celu zapewnienia wsparcia informacyjnego studentom, wykładowcom oraz praktykującym fizjoterapeutom. Ten obszerny, regularnie aktualizowany zasób pozwala na uzyskanie nielimitowanego dostępu do poniżej wymienionych, wiarygodnych treści oraz narzędzi.

 • 58 wiodących w obszarze fizjoterapii podręczników, w tym kluczowa pozycja Dutton’s Orthopaedic Examination, Evaluation, and Intervention and Therapeutic Modalities in Rehabilitation
 • Multimedia – obszerna biblioteka ponad 650 filmów z narracjami, których celem jest nauczanie techniki ćwiczeń oraz rehabilitacji, kinetyki i interwencji fizjoterapeutycznych, dzięki którym terapeuci mogą opracować plan opieki w krótszym czasie..
 • Ponad 2200 interaktywnych pytań do samooceny, które mogą również pomóc użytkownikom
  w przygotowaniu się do egzaminu NPTE (National Physical Therapy Exam).
 • Interaktywny moduł z animowanymi materiałami zdjęciowymi poszczególnych warstw tkanek
  i organów pozwalający na dogłębną naukę anatomii ludzkiej.
 • Cykl wykładów – Essentials of Neuroscience in Physical Therapy, który łączy w sobie grafikę, studia przypadku i narrację.
 • Studia przypadków – w podziale na neuroanatomiczne, protetyczne i ortezowe.
 • Moduł ‘szybkie odpowiedzi’ – klasyfikacje stanów chorobowych wg kodów ICD-9-CM i ICD-10-CM ze zwięzłymi opisami, możliwymi implikacjami i przyczynami, rekomendowanym postepowaniem.
 • Zintegrowana baza leków.

Rozwiązania te są niezmiernie pomocne w przypadku prowadzenia dydaktyki w języku angielskim. Dostęp testowy bezpłatny od 12 maja do 16 czerwca 2021 roku.

Lista książek oraz multimediów będących częścią bazy AccessPhysiotherapy.

AccessPhysiotherapy – books & multimedia

 

 

ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Biblioteka AWFiS w Gdańsku zaprasza do korzystania z bezpłatnej wypożyczalni Academica, umożliwiającej korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim dostępne są wyłącznie na terminalu przeznaczonym Academice, znajdującym się w Czytelni Czasopism i Wypożyczalni.

REGULAMIN UŻYTKOWNIKA

PODSTAWOWE INFORMACJE O ACADEMICE

Uwaga!
Na terminalu, na którym udostępnione są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

 

 

POLECAMY DOSTĘP DO KSIĄŻEK W WERSJI ELEKTRONICZNEJ, ZAKUPIONYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ GŁÓWNĄ AWFiS

 • Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na „+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

 

 • Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.

Aby uzyskać dostęp do zasobów bazy IBUK potrzebny jest osobisty kod PIN, który można uzyskać w Bibliotece.
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności,

należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.