28 kwi 2023

Nasza studentka z sukcesami w kickboxingu

Aleksandra Mądraszewska studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie Fizyczne i należy do Narodowej Reprezentacji Akademickiej. Na co dzień trenuje w Gdańskim Klubie Sportowym „Champion”  i reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej w kickboxingu, w formule Full Contact.

Nasza studentka w ostatnim miesiącu zdobyła 3 Tytuły Mistrzyni Polski w formułach: Full Contact, Lowkick, pointfighting oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Lightcontact.

Aleksandra Mądraszewska w maju ma zaplanowane ostatnie zawody Mistrzostw Polski w formule K-1 oraz rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portugalii w listopadzie.

Kickboxing dzieli się na 6 formuł:

3 ringowe

Full Contact: dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa, z minimalną liczbą 8 kopnięć podczas rundy, jeśli zawodnik nie zada 8 kopnięć traci 1 punkt: nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem, walka odbywa się na ringu bokserskim, standardowo trwa 3×2 min.

Lowkick: dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie ma minimalnej liczby kopnięć na minutę. Nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem, walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3×2 min.

K-1:  formuła wprowadzona i spopularyzowana przez japońską organizację K-1, dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość. Nie wolno uderzać łokciem, walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3×3 lub 5×3 min.

3 planszowe

Kicklight:  forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami.

lightcontact: forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej, walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami, standardowo trwa 3×2 min.

pointfighting: formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń, walka odbywa się na tatami, wyjątkowo na ringu, standardowo trwa 3×2 min.

 

Mikołaj Polak / rzecznik@awf.gda.pl