02 mar 2023

Sportowe Podsumowanie 2022 roku KS AZS AWFiS Gdańsk

W poniedziałek 27 lutego odbyła się gala podsumowująca 2022 rok w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. Łącznie wręczono ponad 200 wyróżnień za medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski.

– Za nami kolejny świetny 2022 rok, który podsumowaliśmy w zacnym gronie. W ubiegłym roku odnieśliśmy wiele sukcesów. Najważniejsze to te międzynarodowe, które napawają nas optymizmem przed Igrzyskami Olimpijskimi. 12 medali ME i 2 medale MŚ świadczą o tym, że Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk jest silny nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Mam nadzieję, że przełoży się to na nominacje olimpijskie, a później walkę o medale – mówi prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik.

Na gali, która odbyła się w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, wyróżniono wszystkich medalistów MŚ, ME, MP oraz Akademickich MP w 2022 roku. Łącznie wręczono aż 217 nagród dla sportowców i trenerów. Medaliści mistrzowskich imprez międzynarodowych oraz ich szkoleniowcy otrzymali również gratyfikacje finansowe za swoje wyniki! Wyróżnienia wręczali prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik, dyrektor Klubu Maciej Szafran, JM rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, prorektor ds. studenckich dr hab. Marcin Dornowski, a także przedstawiciele Gdańskiej Rady Sportu, którzy przekazali wyróżnienia z Gdańskiej Gali Sportu.

Podczas gali wręczono także wyróżnienia „Skrzydła Sportowca”. Laureatami tej nagrody zostali JM rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, zastępca dyrektora departamentu ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego Maciej Kowalczuk, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu Andrzej Trojanowski oraz sekretarz generalny Zarządu Głównego AZS Dariusz Piekut. „Skrzydła Sportowca” to wyraz wdzięczności za pomoc naszym klubowiczom w osiąganiu sportowych rezultatów. Dziewięciu członków KS AZS AWFiS Gdańsk zostało uhonorowanych srebrną odznaką AZS. Wyróżniono także dwukrotnych medalistów olimpijskich z naszego Klubu, którzy byli obecni na wydarzeniu, czyli Krystynę Krupę-Malinowską i Leszka Blanika.

– Cieszę się z tego, że ponownie mieliśmy okazję wyróżnić sportowców, trenerów i działaczy naszego klubu, gdyż wykonali fantastyczną pracę w 2022 roku. Z uśmiechem dodam, że statystycznie co szósty członek naszego Klubu osiąga poziom medalowy na imprezach mistrzowskich i mam nadzieję, że co najmniej taki stosunek utrzymamy! – powiedział dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Maciej Szafran.

Znamienici goście zaszczycili Klub swoją obecnością na poniedziałkowym wydarzeniu. Miasto Gdańsk reprezentowali dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski i jego zastępca Kamil Koniuszewski. Na Sali Kongresowej pojawili się również laureaci pierwszej edycji „Skrzydeł Sportowca” Aleksander Drobnik i Włodzimierz Machnikowski.

– W 2023 roku już osiągamy kolejne sukcesy międzynarodowe. Mamy następnych medalistów mistrzostw świata i Europy, a to dopiero początek roku. To wskazuje, że Klub rozwija się w dobrym kierunku – dodaje prezes Leszek Blanik.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk był organizatorem wydarzenia, a gospodarzem wydarzenia była Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Podczas gali JM rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk podkreślał:

– Nasze stosunki w ostatnich latach zdecydowanie się poprawiły. Klub i Uczelnia są jednością i mam nadzieję, że nasza współpraca dalej będzie się układała tak dobrze, jak ma to miejsce teraz.

Wydarzenie było również okazją do podziękowania Partnerom Klubu, którzy licznie pojawili się na Sportowym Podsumowaniu 2022 roku KS AZS AWFiS Gdańsk, za wsparcie w 2022 roku. Partnerem wydarzenia była Ziaja LTD, a galę poprowadził dziennikarz Daniel Bogrec.