06 mar 2023

Reprezentanci Gdańska wywalczyli 3. miejsce w zawodach GOV GAMES 2023

W dniach 2-5 marca w Dubaju odbyły się zawody przeszkodowe GOV GAMES 2023: BATTLE OF THE CITIES. Polacy reprezentujący Gdańsk wywalczyli 3. miejsce. W składzie drużyny znaleźli się m. in.: Jan Tatarowicz – student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Katarzyna Jonaczyk – absolwentka AWFiS.

GovGames to zawody drużynowe w stylu OCR. Biorące w nich udział 5-osobowe zespoły mają do pokonania 8 monstrualnych przeszkód.

Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach:

1. Government Teams (Battle Of The Government) – w tej kategorii uczestniczyli zawodnicy reprezentujący organizacje rządowe (np. policję, ministerstwa) w Zjednoczonych Emiratach Arabskie.

2. Community Teams (Battle Of The Community) – rywalizacja dowolnych drużyn (społeczności). Członkiem drużyn mogli być tylko obywatele lub rezydenci Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

3. International Teams (Battle Of The Cities) – rywalizacja drużyn międzynarodowych reprezentujących dane miasto.

Polacy w składzie Katarzyna Jonaczyk, Grzegorz Niecko, Jan Tatarowicz, Jakub Zawistowski, Przemysław Jańczuk i Michał Grochoła reprezentowali Gdańsk. W eliminacjach drużyna z Polski zdobyła 138,945 pkt. i zajęła 4. miejsce – ostatnie dające awans do finału.
W finale Gov Games: Battle Of The Cities, który odbył się w niedzielę 5 marca, najlepsza okazała się drużyna z Kopenhagi. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z australijskiego Brisbane, a trzecie miejsce zajęli Polacy. Nasi reprezentanci zainkasowali czek o wartości 150 tys. dirham (AED), czyli ponad 180 tys. złotych.

MP