19 gru 2022

Zapraszamy na webinar NEPPE

Zapraszamy na webinar NEPPE, pt. Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie na różnych kontynentach – czym się różnimy, a które tematy tabu są wspólne?

Data: 11 stycznia, 2023

Godzina: 16.00-17.20 CET

Link do rejestracji: Physical activity in pregnancy and postpartum on different continents. How do we differ and which taboo topics are common? – Szkoła Rodzenia Supermama

Webinar odbędzie się w języku angielskim

Nasi eksperci:

prof. Lene Haakstadt, Norwegian School of Sport Science, Norwegia 

prof. Mireille van Poppel, University of Graz, Austria 

prof. Najmeh Shojaeian, Islamic Azad University, Iran 

prof. Xian Guo, Beijing Sport University, Chiny 

prof. Sarah J. Moss, North-West University, Południowa Afryka  

 

Moderator:

dr hab  Anna Szumilewicz, prof. AWFiS – koordynator projektu NEPPE, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Polska

Organizator wydarzenia: Szkoła Rodzenia Super Mama oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

 Tematyka webinaru:

Pomimo niezbitych dowodów naukowych, że ćwiczenia w ciąży i po są korzystne dla zdrowia matki i dziecka, znaczna część kobiet w okresie okołoporodowym nie jest wystarczająco aktywna. Statystyki są gorsze w krajach, w których aktywność kobiet ograniczona jest przez aspekty kulturowe i stereotypy. Wierzenia i tradycje często są silniejsze od wiedzy popartej nauką. Jak z nimi walczyć…? Jakie umiejętności powinien posiadać instruktor lub trener, aby bezpiecznie i efektywnie prowadzić zajęcia dla ciężarnych klientek i jednocześnie mierzyć się z wieloma tematami tabu w tym obszarze?

W tym webinarze wybitni eksperci z różnych krajów podzielą się swoimi doświadczeniami. Do dyskusji zaprosiliśmy uznanych w świecie naukowców i praktyków ćwiczeń okołoporodowych. Bazując na ich wieloletnich badaniach, mamy nadzieję zachęcić kobiety ciężarne i w połogu do systematycznej aktywności fizycznej. Chcemy również zainspirować specjalistów ćwiczeń do aktualizacji swoich kompetencji zawodowych. Zaprezentujemy szkolenie zawodowe opracowane w ramach międzynarodowego projektu NEPPENew Era of Pre and Postnatal Exercise”.

Webinar skierowany jest w szczególności do instruktorów fitnessu, jogi i pilatesu, trenerów personalnych i innych specjalistów ćwiczeń z różnych dyscyplin sportowych, fizjoterapeutów, lekarzy ginekologów-położników, położnych oraz kobiet w ciąży i po porodzie.

Liczba miejsc ograniczona.