10 gru 2022

Gala nagród jubileuszowego Kręć kilometry dla Gdańska

W piątek 9 grudnia, o godz. 16.00 w restauracji Peron 5 w Galerii Metropolia odbyła się uroczystość, podczas której podsumowane zostały tegoroczne wyniki kampanii Kręć kilometry dla Gdańska i przyznane nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników. Wręczyła je Prezydent Miasta Gdańska pani Aleksandra Dulkiewicz. Gratulacje oraz dyplom w imieniu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (3 miejsce w kategorii UCZELNIE) odebrali: Mikołaj Polak, rzecznik prasowy AWFiS oraz Anna Strauchmann, przedstawiciel dziekanatu.

W wydarzeniu uczestniczyła większość laureatów indywidualnych i przedstawicieli zwycięskich zespołów.

Gra rozpoczęła się 12 września, a zakończyła 13 listopada. W tym czasie mieszkańcy i mieszkanki Gdańska, którzy przystąpili do rywalizacji, zbierali za pomocą aplikacji punkty, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży, przy czym – najwięcej warte są codzienne dojazdy do pracy.

Wykręcone przez indywidualnych uczestników punkty zasilały jednocześnie konto zespołu, do którego należał (jeśli do jakiegoś przystąpił). Rywalizacja przebiegała więc: na poziomie indywidualnym, ale także w kategorii firm, szkół średnich, uczelni wyższych, dzielnic.

„Rowerem do pracy i szkoły – Kręć kilometry dla Gdańska”

UCZELNIE

I miejsce – Powiślańska Szkoła Wyższa w Gdańsku

II miejsce – Gdański Uniwersytet Medyczny

III miejsce – Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku