27 gru 2022

Adam Koperski trenerem Kadry Narodowej seniorów w gimnastyce

W wyniku konkursu Adam Koperski został trenerem głównym Kadry Narodowej seniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Nowy szkoleniowiec od ponad 20 lat zajmuje się gimnastyką sportową.

Trener polskich gimnastyków sportowych ukończył studia magisterskie w 1998 roku, a 15 lat później otrzymał promocję doktorską na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Po studiach rozpoczął pracę jako trener-nauczyciel gimnastyki sportowej w Wojewódzkim Międzyszkolnym Ośrodku Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Gdańsku. Następnie pracował w Zespole Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego. W latach 2000-2012 pracował również jako asystent, a później jako wykładowca na gdańskiej AWFiS. Jest trenerem klasy mistrzowskiej. Uprawnienia uzyskał w 2013 roku. W latach 2017-2019 sprawował funkcję asystenta trenera Kadry Narodowej w gimnastyce sportowej mężczyzn.

W 2010 roku rozpoczął karierę działacza sportowego. Przez pięć lat był kierownikiem sekcji gimnastycznej w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk, a od 2015 roku został prezesem Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Gdańsku. Funkcję tę oraz pracę trenera w klubie sprawuje do dziś.

Adam Koperski posiada także uprawnienia sędziowskie II kategorii, które zdobył w 2005 roku. W przeszłości prowadził Kursy Sędziowskie Polskiego Związku Gimnastycznego na stopień sędziego związkowego i okręgowego. Sędziował szereg zawodów krajowych i międzynarodowych m.in. Mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej w szwajcarskiej Bazylei.

Panu Adamowi życzymy wielu sukcesów w nowej funkcji i trzymamy kciuki za realizację ambitnych planów!