28 lip 2022

Paulina Stenka zdobyła złoty medal podczas EUSA Łódź 2022

Paulina Stenka wywalczyła w Łodzi podczas Europejskich Igrzysk Akademickich (EUSA Games) złoty medal w kickboxingu w formule kick-light powyżej 65 kg. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku dołożyła również krążek brązowy w rywalizacji pointfighting.

– W pointfightingu zaczynałam swoją przygodę i chciałam sprawdzić, czy jeszcze coś pamiętam. Podeszłam do tego na luźno. Specjalizuję się w kick light i w tej formule musiałam się bardziej namęczyć i zachować zimną głowę. Stoczyłam dwie ciężkie walki – komentowała studentka AWFiS Gdańsk, która w finale pokonała Paulinę Badowską.

Mistrzyni Świata juniorów w kickboxingu (WAKO 2018), wielokrotna mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski, 2-krotna medalistka Mistrzostw Europy (WAKO), 4-krotna zdobywczyni Pucharu Świata (WAKO), wielokrotna zdobywczyni Pucharu Europy (WAKO), brązowa medalistkach Mistrzostw Świata seniorów w 2019 roku w Turcji oraz MŚ we Włoszech w 2021 – to tylko niektóre z sukcesów kickboxerki z gminy Luzino.
Od września zawodniczka i instruktorka wznawia treningi i bezpośrednio będzie przygotowywać się do Mistrzostw Europy w kickboxingu seniorów, które odbędą się w Turcji w dniach 11-21 listopada 2022 roku.

EUG, czyli Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie, odbywają się co 2 lata w różnych miastach Europy. Poprzednim gospodarzem miał być Belgrad, ale z uwagi na pandemię koronawirusa impreza w stolicy Serbii została początkowo przełożona na 2021 rok, a następnie odwołana.