18 maj 2022

W AWFiS w Gdańsku otwarto wystawę z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego

We wtorek 17 maja w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku otwarto wystawę „100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, trenera tysiąclecia”. W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in Dariusz Górski, syn Pana Kazimierza, Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy XX wieku. Muzeum Sportu i Turystyki reprezentował dyrektor Sławomir Majcher, natomiast Fundację Kazimierza Górskiego, ambasador Janusz Jesionek. Gospodarzem spotkania od strony uczelni był Prorektor ds. Studenckich dr hab. Marcin Dornowski, prof. AWFIS.

Ekspozycja została przygotowana z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin trenera legendy. Odwiedzający mogą zobaczyć na dwudziestu planszach i stu zdjęciach historię życia doskonałego szkoleniowca m. in. prywatne fotografie Kazimierza Górskiego, ale także te związane z futbolem. Na ekspozycji przedstawiona jest kariera piłkarska i trenerska poprzez największe sukcesy reprezentacyjne i klubowe, ale także cząstka życia prywatnego.

Wystawa jest wspólnym projektem Muzeum Sportu i Turystyki i Fundacji Kazimierza Górskiego.

Wystawa jest nieodpłatna, dla wszystkich chętnych w godz. 8.00-18.00 przed Salą Kongresową AWFiS do zakończenia roku akademickiego.