03 mar 2022

Zbiórka niezbędnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy

W związku z trwającą na Ukrainie wojną, na terenie całej Polski trwa wiele zbiórek, a z ramienia AWFiS zbiórkę niezbędnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy organizuje Rada Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk. By wysiłki nie poszły na marne, działania trzeba jednak skoordynować. Wszystkich studentów, którzy chcieliby się włączyć do akcji i pomóc jako wolontariusze – prosimy o skontaktowanie się poprzez fanpage Rada Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk Zbiórka odbędzie się 10 marca w godz. 10:00-20:00. Wszystkie rzeczy, ale wyłącznie nowe i zapakowane, można przynosić do holu głównego AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1 przez cały dzień w godz. 10:00-20:00.

Co zbieramy?

Medyczne: bandaże, tabletki przeciwbólowe, plastry, maści rozgrzewające i przeciwbólowe, gazy, woda utleniona, sól fizjologiczna, opaski uciskowe, opatrunki, folia NCR, syropy na kaszel dla dzieci i dorosłych, podkłady medyczne, nożyczki, maski i płyny do dezynfekcji

Elektronika: Krótkofalówki, drony, latarki z bateriami w środku, naładowane powerbanki, przedłużacze, telefony komórkowe

Spanie: karimaty/ śpiwory

Jedzenie dla dorosłych (tylko w puszkach)

Dziecięce higieniczne: pampersy, mokre chusteczki

Termosy/ kubki termiczne

Woda niegazowana 1,5 l w zgrzewkach

Papier toaletowy tylko w zgrzewkach.

Prosimy o przywożenie produktów w poszczególnych kategoriach, w niezaklejonych od góry kartonach – to ułatwi nam pracę

#solidarnizUkrainą