21 sty 2022

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu

Sezon Akademickich Mistrzostw Polski rozpoczął się fantastycznie dla uczelni AWFiS oraz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk. Nasze futsalistki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego! Bardzo cieszy to, że po przerwie naszej drużyny w tej dyscyplinie udaje nam się wracać do najlepszej 16 uczelni w całej Polsce. 

Zachęcamy do śledzenia wyników na stronie Fb: https://www.facebook.com/AMPfutsalkobiet.A 

Kilka słów po meczu ze Szczecinem:

Zawodniczka Natalia:
„Mecz z Uniwersytetem Szczecińskim był dla nas bardzo ważnym spotkaniem, walczyłyśmy o wyjście z grupy. Wiedziałyśmy, że musimy zagrać mądrze i cierpliwie. Celem były 3 pkt, niemniej jednak miałyśmy świadomość, że remis również gwarantuje nam awans do dalszej fazy rozgrywek. Dlatego postawiłyśmy mocno na obronę. Rywalki opierały swoją grę głównie na jednym schemacie, skutecznie uniemożliwiłyśmy ataki przeciwniczek i to my przejęłyśmy inicjatywę w tym meczu. Oddałyśmy zdecydowanie więcej strzałów, niestety żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Determinacją i zaangażowaniem wywalczyłyśmy wyjście z grupy, z czego możemy być dumne. Walczymy dalej i liczymy na przełamanie passy remisów.”


Zawodniczka Monika:
„Nasza koncentracja i skupienie dużo dała, mecz był mniej chaotyczny niż poprzedni, zaczęła działać komunikacja, nasza gra była prosta i skuteczna, dziewczyny dały z siebie wszystko i zostawiły serducho na boisku.”