01 gru 2021

7. Największa lekcja WF-U

W tym roku idea największego treningu, dedykowana była uczniom szkół podstawowych „PGE Największa Lekcja WF-u”. Odbyła się w Hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA mieszczącej się na granicy Gdańska i Sopotu. Event cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony placówek edukacyjnych, mediów, organizacji wspierających sport, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców.

Celem projektu jest zachęcenie najmłodszych do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego i podnoszenia swojej sprawności ogólnej. Główną misją projektu jest zainicjowanie kontaktu ze sportem. Mamy tym samym nadzieje, iż dla wielu dzieci trening w Hali będzie stanowił początek wielkiej przygody ze sportem. Regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ chociażby na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę, czy zdolność nawiązywania relacji.

W czasie ” PGE Największej Lekcji WF-u” uczestnicy zostali podzieleni na kilkanaście grup trenujących w formie obwodów stacyjnych, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniły gwiazdy sportu i telewizji, dzięki czemu trening zyskał dodatkowe walory i zachęcił do udziału większą ilość dzieci. Ambasadorami projektu zostali m.in. Zofia Noceti-Klepacka , Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Jakub Wawrzyniak. Podczas CAMP’u w Gdańsku każdy uczestnik miał okazję uścisnąć dłoń swojego idola i razem z nim stawić czoła sportowemu wyzwaniu.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
Partner Tytularny: PGE Polska Grupa Energetyczna
Partnerzy: KGHM Polska Miedź S.A., Alexander, Diety od Brokuła, AWFiS, ZSSiO w Gdańsku Baby Zdrój
Partnerzy medialni: Wirtualna Polska, Vibez, Trojmiasto.pl