15 lis 2021

Badania diagnostyczne dla zawodników Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

W tym roku, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego, przy współpracy z firmą New Level Sport i aktywnym udziałem studentów nowego kierunku kształcenia Diagnostyka Sportowa, przeprowadza badania diagnostyczne dla zawodników Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wykonując testy motoryczne w Krakowie, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Opolu na grupie około 1,500 zawodników i zawodniczek.

Nasi studenci stanowią ważną część zespołu diagnostycznego, który wykorzystuje do testów najbardziej nowoczesny i zaawansowany sprzęt diagnostyczny na świecie, służący do analizy składu ciała, oceny biomechaniki, szybkości, skoczności i sił mięśniowych. 

Współpraca Uczelni z firmą New Level Sport https://newlevelsport.pl/ zakłada wsparcie nie tylko na potrzeby zawodników bezpośredniego Zaplecza Kadry Narodowej, ale także pierwszej kadry w lekkiej atletyce i klubów sportowych w różnych dyscyplinach sportu na najwyższym poziomie rozgrywkowym.