17 paź 2021

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS” z okazji 100-lecia AZS Gdańsk

W ramach obchodów 100-lecia AZS Gdańsk 22 października 2021 r. o godz. 10.00 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS”, organizowana przez AWFiS oraz Klub Sportowy AZS AWFiS.

 „Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić Państwa, wszystkich studentów, pracowników, wszystkie osoby zainteresowane życiem sportowym Trójmiasta, na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców  AZS”, której współorganizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Konferencja została zorganizowana z okazji 100-lecia AZS-u Gdańsk. Zapowiadają się ciekawe wystąpienia oraz bardzo interesujący prelegenci – powiedział rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu prof. dr hab. Paweł Cięszczyk – Wszystkich tych, którzy żyją sportem akademickim, sportem Trójmiasta i Pomorza zapraszam na konferencję, która poświęcona będzie m.in. najbardziej utytułowanemu klubowi sportowemu Pomorza – AZS AWFiS Gdańsk”.

Wydarzenie odbędzie się w sali kongresowej AWFiS. Zgłoszeń do udziału w konferencji (nie dotyczy przedstawicieli mediów) należy dokonać wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej.

„Szacunek do historii AZS Gdańsk, w której tak mocno zasłużyli się zawodnicy, trenerzy i działacze Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk, w tym szczególnie olimpijczycy, na czele z medalistami igrzysk olimpijskich, stanowi niezbędny i jedyny właściwy grunt do dalszych działań Klubu, który wkroczył właśnie w nowy etap swojej działalności – stwierdza Leszek Blanik, prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

Cieszę się na spotkanie w gronie sportowców, działaczy, trenerów i wykładowców, którzy uświetnią swoją obecnością obchody 100-lecia AZS Gdańsk i którym leży na sercu los polskiego i gdańskiego sportu. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Konferencja łącząca świat nauki i sportu będzie okazją do tego, aby docenić osiągnięcia najwybitniejszych gdańskich sportowców” – dodaje dwukrotny medalista olimpijski w gimnastyce sportowej.

„Chwałą olimpijczykom! To im należy się szacunek, gdyż swoją mądrą i intensywną pracą osiągnęli coś, co marzy się wszystkim sportowcom i dostarczali nam wielu powodów do dumy i radości – mówi prof. Janusz Czerwiński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

O poziom naukowy konferencji zadbają wybitni eksperci, a szczególnie Komitet Naukowy pod przewodnictwem prof. Henryka Sozańskiego, wykładowcy z Akademii Wychowania Fizycznego na terenie kraju, w tym gdańskiej AWFiS” – dodaje Rektor Honorowy AWFiS.

„Ponieważ dotarcie do wszystkich tych, których jako organizatorzy chcielibyśmy poinformować i zaprosić, stanowi nie lada wyzwanie, a niekiedy jest wręcz technicznie niemożliwe, zwracamy się z wielką prośbą o pomoc i mobilizację środowiska sportowego w rozpowszechnieniu informacji oraz dokonywanie zgłoszeń z wykorzystaniem formularza zgłoszeniowego online, za co w imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie dziękuję mówi Maciej Szafran, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk – Serdecznie zapraszam, do zobaczenia w piątek 22 października br. w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku” – dodaje członek Komitetu Organizacyjnego.

W programie zaplanowane są m.in.:

– sesja plenarna wykładów prowadzona przez  prof. W. Osińskiego i prof. S. Sochę z udziałem licznych prelegentów;

– wręczenie listów gratulacyjnych medalistom igrzysk olimpijskich;

– doniesienia  prowadzone przez  prof. R. Strzelczyka, M. Spiesznego, z udziałem licznych wykładowców;

– dyskusje;

– wręczenia podziękowań wykładowcom;

– sesja zdjęciowa z udziałem sportowców.

W imieniu organizatorów do udziału w uroczystości zapraszają:

– Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Rektor Honorowy AWFiS – Profesor Janusz Czerwiński;

– Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu – Profesor Paweł Cięszczyk;

– Prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS – Leszek Blanik.

WAŻNE  INFORMACJE DODATKOWE:

– termin obowiązkowego potwierdzenia udziału w konferencji upływa 4.10.2021 r., zgłoszeń należy dokonywać poprzez formularz rejestracyjny dostępny w aktywnym linku, poniżej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddqmPje0FZkBGAVoNwEmd5LnDxr8rZHjbCjSCD37cMNuaVGQ/viewform?usp=sf_link;

– potwierdzenie udziału w konferencji poprzez formularz jest obowiązkowe (o udziale w konferencji oraz otrzymaniu upominku okolicznościowego decyduje m.in. kolejność zgłoszeń);

– udział w konferencji jest bezpłatny.

Komitet naukowy

prof. Paweł Cięszczyk

prof. Andrzej Klimek

prof. Bartosz Molik

prof. Wiesław Osiński

prof. Andrzej Rokita

prof. Stanisław Socha

prof. Henryk Sozański – przewodniczący

dr hab. Michał Spieszny, prof AWF

prof. Ryszard Strzelczyk

prof. Adam Zając

Komitet organizacyjny

prof. Janusz Czerwiński

dr hab. Kazimierz Kochanowicz, prof. AWFiS

dr Piotr Makar

mgr Wiesław Mićko

dr Alicja Pęczak-Graczyk

mgr Mikołaj Polak

mgr Maciej Szafran