27 lip 2021

Sukces projektu Rak Out

Wieloletnie badania czołowych instytutów dowodzą prewencyjnego działania sportu w rozwoju chorób nowotworowych, ale – co równie ważne – w trakcie leczenia onkologicznego aktywny tryb życia ma wyraźny wpływ na jego jakość. 


RAK OUT to cykl imprez, w trakcie których wraz z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku staraliśmy się prezentować pacjentom różne formy aktywności fizycznej, od nordic walking aż po karate tradycyjne. Gościliśmy nie tylko w murach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, ale także zarażaliśmy sportem w Bąkowie, Przywidzu i Kolbudach.

 
Tym samym dziękujemy Jego Magnificencji Rektorowi Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. dr. hab. Pawłowi Cięszczykowi za zaufanie i ogromne wsparcie w realizacji tego projektu. Ogromne podziękowania należą się także dr hab. Aleksandrze Jażdżewskiej, prof. AWFiS oraz całemu zespołowi Biura Promocji za pomoc i zaangażowanie. 


Cieszymy się, że wydarzenia w ramach projektu RAK OUT cieszyły się dużą popularnością, a nawet znalazły wiernych fanów. To dopiero przedsmak tego, co przygotowujemy, a już za chwilę wrócimy z jeszcze ciekawszymi pomysłami na sport rehabilitacyjny dedykowany pacjentom onkologicznym.

I edycja – trening nordic walking

III edycja – trening samoobrony z elementami karate tradycyjnego