08 cze 2021

„Aktywny powrót do szkoły” – współpraca AWFiS i POZLA

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki został partnerem w realizowanym przez AWFiS programie MEiN „Aktywny powrót do szkoły”. 

Na zajęciach, nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z Akademii poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom: hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19.. 

Wybrane zajęcia prowadzone będą przy użyciu specjalnie dostosowanego dla dzieci w klasach I-IV sprzętu.  Udział nauczycieli i dzieci uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla każdego! będzie wzbogacał merytoryczną wartość przykładowych lekcji wychowania fizycznego z elementami lekkoatletyki.  

Program Lekkoatletyka dla każdego!, realizowany jest przez PZLA, dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  Zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparcie sponsorów: firmy Nestlé Polska iPKN Orlen pozwala na to, by wszystkie zajęcia w programie były bezpłatne. Zajęcia z programu Lekkoatletyka dla każdego! Odbywają się 3 razy w tygodniu, jako zajęcia pozalekcyjne na terenach szkół, klubów sportowych i ośrodków sportu przez trenerów zatrudnionych w programie.   

Strona projektu AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY

Wszystkie informacje dot. projektu WF z AWF realizowanego w gdańskiej Uczelni dostępne są TUTAJ