27 Maj 2021

Rezultaty Akademickich Mistrzostw Polski z 23-27 maja

Piłka nożna

W dniach 17-18 maja, nasza drużyna w piłce nożnej 11 osobowej reprezentowała Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Nasza drużyna trafiła do bardzo silnej grupy, gdzie mierzyła się z AMW Gdynia, USZ Szczecin, UKW Bydgoszcz i UMK Toruń. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z dorobkiem 4 punktów uplasowała się na 3 miejscu w grupie. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, jednakże to nie wystarczyło do uzyskania awansu na turniej finałowy. Doświadczenie zebrane w turnieju na pewno zaowocuje w najbliższych latach. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej uczelni.

Piłka Ręczna Kobiet

Reprezentacja AWFiS Gdańsk w piłce ręcznej kobiet zajęła 5 miejsce podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbywały się w Warszawie. Miejsce te gwarantuje udział w finale AMP, które odbędą się w terminie 10-13.06 w Katowicach. Początkowe wyniki rozgrywek byli następujące: UG – AWFiS Gdańsk 18:15, ALK Warszawa – AWFiS Gdańsk 28:13, AWFiS Gdańsk – UW 20:11, AWFiS Gdańsk – UM Łódź 20:7, SGH Warszawa – AWFiS Gdańsk 12:26. W walce o 5 miejsce: UAM Poznań – AWFiS Gdańsk 16:24.

Judo

W dniach 21-23.05.2021 r w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo w klasyfikacji w typach uczelni (uczelnie wychowania fizycznego) oraz w klasyfikacji generalnej (wszystkie uczelnie w Polsce) studenci z AWFiS Gdańsk zdobyli złote medale. W indywidualnych rywalizacjach nasi zawodnicy zdobyli nagrody: Karolina Miller złoty medal 70kg, Julia Jaśkiewicz złoty medal 78kg, Jakub Biedrzycki srebrny medal 66kg, Dominik Majowski srebrny medal +100kg, Przemysław Szuta brązowy medal 100kg, Dominik Chybczyński piąte miejsce 66kg, Damian Artemiuk siódme miejsce 66kg, Katarzyna Madejewska siódme miejsce +78kg, Bartosz Szaniawski dziewiąte miejsce 81kg, Maksymin Bogdał przegrał pierwszą walkę.

Tenis stołowy

Turniej Półfinałowy w Tenisie Stołowym odbył się 24-26 maja. Panowie wygrali grupę (4 mecze 3:2, 3:0, 3:0, 3:0). Następnie w półfinale grali z WSB Toruń i zwyciężyli 3:0. W finale grali z Politechniką Gdańską, z którą również wygrali 3:0. W grupie Panie rozpoczeły od porażki z Uniwersytetem Gdańskim 0:3 oraz zwycięstwem z Uniwersytetem Adama Mickiewicza 3:2, dzięki temu wyszły z grupy z drugiego miejsca. W ćwierćfinale przegrały 1:3 z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Następnie grały w przedziale 5-8. O miejsca 5-6 zagrały z AWF Wrocław, z którym udało się zwyciężyć 3:1, a już o miejsce 5, czyli jednocześnie o awans zagrały z Uniwersytetem Szczecińskim, który pokonały 3:2.