15 Mar 2021

Mistrzostwa Europy w klasie RS:X. Piotr Myszka czwarty

Piotr Myszka zajął 4. miejsce w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie windsurfingowej RS:X. W kończącym regaty w portugalskiej Vilamourze wyścigu medalowym deskarz AZS AWFiS Gdańsk finiszował jako drugi, ale wcześniejsze straty były zbyt duże, aby mógł stanąć na podium. W rywalizacji kobiet brązowy medal zdobyła Zofia Klepacka (Legia Warszawa), a Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) uplasowała się na 14. pozycji.

Piotr Myszka świetnie popłynął w wyścigu medalowym, w którym wzięło udział 10 najwyżej klasyfikowanych zawodników mistrzostw Europy w klasie RS:X. Deskarz AZS AWFiS Gdańsk osiągnął metę jako drugi, a w klasyfikacji generalnej przesunął się na 4. miejsce. Na 5. pozycji regaty ukończył Radosława Furmańskiego (DKŻ Dobrzyń).

Piotr stracił szansę na medal przedostatniego dnia mistrzostw. Wówczas spadł na 5. miejsce, a do 3. pozycji traci aż 22 punkty. Co prawda ostatni wyścig był punktowany podwójnie, ale można odrobić w nim maksymalnie 20 punktów.

– Najważniejsze, że wraca prędkość, z czym miałem problem w zeszłym roku i że pęknięte żebro, którego to urazu nabawiłem się w poprzednich mistrzostwach Europy już nie daje znać o sobie i nie mam żadnych ograniczeń – podsumował Myszka, którego za miesiąc czeka start w mistrzostwach świata w Kadyksie, a na przełomie lipca i sierpnia rywalizacja w igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Czytaj więcej na:
https://sport.trojmiasto.pl/zagle-n154073.html#tri

mat. prasowe PZŻ