31 mar 2021

I Love Poland, rusza III nabór

Rektor AWFiS prof. Paweł Cięszczyk objął patronatem wyjątkowy i największy projekt promujący Polskę za granicą I Love Poland . Zrodził się z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej i zakładał udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych, z wykorzystaniem nowoczesnego jachtu, świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych. W tym celu Polska Fundacja Narodowa sfinansowała zakup supernowoczesnego jachtu jednokadłubowego trzeciej generacji Volvo Open 70 o długości 21,5 i szerokości 5,35 oraz 34. metrowym maszcie.

To już trzeci nabór do programu szkoleniowego I Love Poland. Wprawdzie ogólne zasady nie uległy zmianie, to jednak ta edycja będzie zdecydowanie inna od poprzednich. Więcej uczestników, obowiązkowe i nieodpłatne morskie egzaminy specjalistyczne oraz lokalizacja w kraju, powodują, że aplikacja do tej edycji staje się kolejną niepowtarzalną szansą.

Nadrzędnym celem programu szkoleniowego jest stworzenie możliwości kariery sportowej dla wyróżniających się polskich żeglarzy regatowych. Do tej pory dwie edycje rekrutacyjne wyłaniały po kilku uczestników, tym razem regulamin przewiduje przeszkolenie aż piętnastu żeglarzy.

Piętnastka laureatów wyłonionych w procesie rekrutacji do III edycji Programu szkoleniowego ILP będzie uczestniczyć w krajowym zgrupowaniu szkoleniowym w dniach 22-25 kwietnia. Jednym z najważniejszych elementów tego zgrupowania to uzyskanie przez każdego uczestnika międzynarodowego certyfikatu bezpieczeństwa morskiego autoryzowanego przez World Sailing.

Wobec tego, jeśli  marzysz o sportowej karierze na oceanicznej jednostce, nie zastanawiaj się długo, wykorzystaj okazję i aplikuj!

więcej na: https://www.pfn.org.pl

Facebook: www.facebook.com/ILOVEPOLAND