10 gru 2020

Wspólnie będą budować dobrą markę

Przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku swoją działalność rozpoczyna Rada Seniorów. Jej działaniami kieruje honorowy rektor gdańskiej uczelni prof. Janusz Czerwiński. Rada ma być organem doradczym władz uczelni, z którymi będzie również budować markę uczelni w Europie.

Rada ma skupiać wokół siebie przede wszystkim osoby, które pracowały albo studiowały w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Znaleźli się w niej byli rektorzy – poza prof. Januszem Czerwińskim, także prof. Zbigniew Mroczyński, prof. Tadeusz Riedl, ale też jej pracownicy i absolwenci, by wspomnieć chociażby o prof. Andrzeju Suchanowskim, prof. Mirosławie Boruszczaku, dr. Januszu Kisielewskim, mgr. Wiesławie Mićce czy mgr. Piotrze Ziemannie.

 – Mimo że nikt z nas nie jest zawodowo związany z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu, to w dalszym ciągu czujemy się częścią tej rodziny. Dzięki naszemu doświadczeniu chcemy pomóc władzom uczelni nawiązać do dawnej jej świetności. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość długi proces, ale jesteśmy pełni wiary, że ten cel osiągniemy i będziemy mieli ogromną satysfakcję, że zrobiliśmy coś dla gdańskiej AWFiS. Jestem honorowym rektorem akademii i uważam, że poniekąd jest to również mój obowiązek. Zależy nam na efektywności, dlatego chcemy, aby w naszym gronie znalazły się osoby, które będą aktywne. Marzy nam się, aby nasi absolwenci i byli pracownicy stali się bardziej aktywni, aby chcieli współpracować z nami i uczelnią, z której – mam nadzieję – że są dumni – mówi prof. Janusz Czerwiński.

Rada Seniorów to niezależny organ, którego członkowie w żaden sposób nie są i nie będą związani etatowo z uczelnią, i który też nie będzie angażować się w obecne decyzje władz uczelni. Jej członkowie są pełni zapału i chcą działać, ale pandemia koronawirusa mocno psuje te plany. Rektor AWFiS udostępnił członom rady jedno pomieszczanie na ich potrzeby.

– Mam nadzieję, że wspólnie będziemy budować markę naszej uczelni, aby była ona rozpoznawalna również w Europie. Przede wszystkim chcę skorzystać z bardzo bogatego doświadczenia zawodowego członków rady. W większości są to byli pracownicy, bardzo zasłużeni dla naszej uczelni. Można powiedzieć, że niemal od podszewki znają AWFiS i są tej uczelni bardzo oddani, poświęcając jej całe swoje zawodowe życie. Jestem przekonany, że będzie to dla nas niebywałe wsparcie. Cenię sobie również osoby, które – mimo zakończenia swojej pracy albo studiów – dalej chcą działać dla naszej uczelnianej rodziny – podkreśla prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.