20 lip 2020

Znów najlepsi w Polsce!

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ma najlepszy w Polsce kierunek wychowania fizycznego. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez magazyn „Perspektywy”. Wyróżnienie podczas XXI Gali Rankingu Szkół Wyższych, zorganizowanej w Centrum Olimpijskim, odebrał dziś prof. Paweł Cięszczyk, rektor gdańskiej uczelni.

Gdański AWFiS kolejny raz pokazał, że należy do krajowej czołówki. Pierwsze miejsce (ex aequo z AWF Katowice) w klasyfikacji kierunku wychowania fizycznego jest tego dobitnym przykładem.

– Powtórzyliśmy nasz ubiegłoroczny sukces. Potwierdziliśmy, że jesteśmy znaczącą uczelnią wśród polskich AWF-ów. Wychowanie fizyczne jest podwaliną nauk o kulturze fizycznej, a utrzymanie tytułu lidera jest również dowodem, że cała kadra naszej uczelni wykonuje bardzo dobrą pracę, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Nie spoczywamy jednak na laurach. Rozwijamy się, zmieniamy harmonogram studiów, a niebawem będziemy budować nowe kierunki nauczania. Chcemy, aby Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku była atrakcyjna dla przyszłych studentów i najlepsza w kraju – komentuje rektor Cięszczyk.

Dodajmy, że AWFiS w Gdańsku w rankingu wszystkich polskich AWF-ów została sklasyfikowana na 2. miejscu – tuż za akademią z Katowic. 2. miejsce – ponownie za Katowicami – zajął natomiast kierunek fizjoterapii.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2019 to uporządkowany zbiór informacji o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych na polskich uczelniach akademickich.

Obecny na uroczystości Wojciech Murdzek, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreślił, że ranking jest szlachetną formą konkurowania uczelni wyższych.

– Dzięki temu budujemy dobrą przyszłość polskiej nauki i tworzymy perspektywy dla naszej młodzieży, a przez to budujemy dobrą pozycję Polski na świecie – mówił minister Murdzek.