06 Kwi 2020

Badanie socjologiczne online w Gdańsku

Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, zaprasza studentów gdańskich uczelni wyższych, zamieszkujących na terenie miasta Gdańska, do udziału w badaniu socjologicznym, poświęconym wzorcom konsumowania alkoholu oraz używaniu różnych innych substancji psychoaktywnych w życiu codziennym. 

Badanie jest realizowane przez Zakład Realizacji Badań Społecznych przy ścisłej współpracy z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. 

Jest ono anonimowe i polega na wypełnieniu ankiety dostępnej online:

https://qqzrbs.limequery.com/744989?lang=pl

Studentów zachęcamy do udziału w badaniu, prosząc o  szczere odpowiedzi. 

Wypełnienie ankiety zajmuje około 8 minut i może stanowić chwilę oderwania od  codzienności czy refleksji w okresie zmagań z pandemią COVID19.

Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że w sytuacjach związanych z traumą i po jej   wystąpieniu, ludzie częściej sięgają po alkohol czy inne używki, a przy tym mogą pod ich wpływem stosować różne formy przemocy, Miasto Gdańsk przygotowało ofertę bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej osobom potrzebującym wsparcia: 

http://mopr.gda.pl/wsparcie-psychologiczne-zadzwon-specjalistow/,
http://mopr.gda.pl/radzic-lekiem-zakazeniem-koronawirusem/,
http://mopr.gda.pl/przypominamy-nieodplatna-pomoc-prawna-telefonicznie-poprzez-email/,

Jeśli potrzebowalibyście Państwo dodatkowych informacji w sprawie badań zachęcam do kontaktu z pracownikami Wydziału Rozwoju  Społecznego UMG, którzy pozostają do Państwa dyspozycji pod mailem: wrs@gdansk.gda.pl i numerem telefonu  58 323 67 48 (w godzinach pracy Urzędu).