05 Mar 2020

Brązowy medal doktoranta

Medalu na mistrzostwach w Toruniu naszym akademikom pozazdrościł Łukasz Jaśkiewicz. Doktorant w Zakładzie Bioenergetyki i Żywienia AWFiS wywalczył brązowy medal na 29. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Nasz reprezentant startował w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat na dystansie  400 metrów. Mistrzem Polski został reprezentujący MLUKS Rawa Mazowiecka Piotr Kucharski, natomiast tuż za jego plecami finiszował Tomasz Kupiec z Krakowa. Dodać warto, że naszemu reprezentantowi do srebrnego medalu zabrakło zaledwie 0,09 sek.

 – Technika na hali jest niezwykle istotna. Brązowy medal traktuję jako sukces. Mistrzostwa w Toruniu były moim pierwszymi zawodami po kilkunastoletniej nieobecności na bieżni spowodowanej poważną kontuzją. Teraz moim celem są mistrzostwa Polski, które w lipcu odbędą się w Lublinie. Tam będę chciał powziąć rewanż i powalczyć o najważniejsze trofeum – mówi Łukasz Jaśkiewicz.

Doktorant AWFiS szykuje się również do Mistrzostw Europy, które w styczniu odbędą się w portugalskiej Bradze. Dodajmy, że pierwotnie impreza miała odbyć się za tydzień.

 – Jest to dla mnie dobra wiadomość, ponieważ będę miał znacznie więcej czasu na przygotowania. Myślę, że jestem w stanie pobiec o 2 sekundy szybciej niż na zawodach w Toruniu – dodaje Łukasz Jaśkiewicz.

Brązowy medal wśród mastersów nie jest przypadkiem. Łukasz Jaśkiewicz pochodzi ze sportowej rodziny. Jego brat trenował w klubie kolarskim. Sam, kiedy rozpoczął studia na AWFiS, spotkał się z trenerem lekkiej atletyki. Przeprowadzone sprawdziany pokazały się, że optymalnym dystansem dla Łukasza Jaśkiewicza jest właśnie 400 metrów.

Biegacz na pierwszym miejscu stawia rodzinę i pracę. Sport zajmuje dopiero trzecie miejsce. Znacznie więcej czasu poświęca swojej pracy doktorskiej, która dotyczy bolesności mięśniowej w sporcie i substancji czynnie związanych z dietą.

Jesteśmy przekonani, że jeszcze niejeden raz Łukasz Jaśkiewicz dostarczy nam wielu dobrych wiadomości z lekkoatletycznych bieżni, o czym będziemy oczywiście informować.