06 Lis 2019

Umowa z Departamentem Sportu Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki w Wietnamie podpisana

Umowa pomiędzy Departamentem Sportu Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki w Wietnamie (Tổng Cục Thể Dục Thể Thao, Bộ Văn Hóa, Thể Thao Và Du Lịch Việt Nam) i naszą Uczelnią została podpisana przez Dyrektora Departamentu Vương Bích Thắng oraz Rektora AWFiS w Gdańsku prof. Waldemara Moskę, reprezentowanego przez prof. Mariusza Lipowskiego. Jest to wyjątkowe wydarzenie, gdyż niezwykle rzadko dochodzi do podpisania przez Ministerstwo Wietnamu umowy międzynarodowej bezpośrednio z uczelnią. Oficjalna ceremonia odbyła się w siedzibie Departamentu Sportu Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki w Hanoi 31 października 2019 roku w Hanoi, zaś prace nad porozumieniem trwały od kwietnia 2019 roku. 

W spotkaniu uczestniczyli także W-ce Przewodnicząca Departamentu Sportu Lê Thị Hoàng Yến, Sekretarz Generalny Wietnamskiego Komitetu Olimpijskiego Ông Trần Văn Mạnh, a także Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Wietnamie Wojciech Gerwel, kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Maciej Duszyński oraz kpt ż.w. Trần Anh Quân z Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego.

Podpisane porozumienie stwarza możliwości nie tylko wymiany akademickiej studentów i naukowców, prowadzenia wspólnych badań i projektów naukowych, organizacji konferencji – ale także współpracy na polu sportu wyczynowego. Ministerstwo zwróciło uwagę na Gdańską AWFiS w Gdańsku ze względu na potencjał w zakresie szkolenia sportowców i trenerów kadry olimpijskiej, a także doświadczenie na polu internacjonalizacji i zarządzania działalnością sportową.

Galeria zdjęć

Relacja z Wietnamu