Promocja AWFiS w Gdańsku

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku to nie tylko uczelnia, kształcąca trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Gdański AWFiS w swojej szerokiej ofercie ma wiele ciekawych specjalności, które mogą być przepustką do zawodowej kariery.

Wybierając kierunek studiów, warto zwrócić uwagę nie tylko na nazwę, ale też na możliwości znalezienia pracy po takim kierunku. Jednym z nich może być kinezygerontoprofilaktyka. Cóż kryje się pod tak długą i skomplikowaną nazwą? Nic innego jak dobór odpowiednich ćwiczeń dla seniorów. Znalezienie pracy o tej specjalizacji nie powinno nastręczać żadnych problemów, ponieważ polskie społeczeństwo starzeje się, a nasi seniorzy coraz chętniej uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach – również tych ruchowych.

Warto zauważyć, że również pozostali chętnie wsiadają na rower, uprawiają sport albo poprawiają swoją tężyznę na siłowni. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, można specjalizować się w fitnessie – nowoczesnych formach gimnastyki, ćwiczeniach siłowych bądź fitnessie dla kobiet w ciąży i po porodzie.

Na polskim, ale i międzynarodowym rynku pracy niezwykle cenieni są fizjoterapeuci. Studenci wydziału fizjoterapii gdańskiego AWFiS swoją wiedzę zgłębiać mogą studiując chociażby balneoklimatologię i leczenie uzdrowiskowe, terapię uzdrawiającą, poznając tajniki jogi czy coachingu zdrowotnego.

Wykonywanie masaży abhyanga, shirodara albo udwartana mogą nauczyć się studenci, którzy wybiorą specjalność „terapeuta SPA”. Wśród przedmiotów tej specjalności jest m.in. balneologia, a więc dziedzina wiedzy medycznej wykorzystująca do leczenia, profilaktyki, rehabilitacji i częściowo diagnostyki naturalne surowce lecznicze – wody mineralne, gazy lecznicze, peloidy i walory klimatyczne.

Pomorze, a przede wszystkim Trójmiasto i Gdańsk to jedne z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że na długiej liście specjalności znaleźć można te związane z turystyką. Warto też zwrócić uwagę warto zwrócić na Turystykę Kulturową, w ramach której studenci wykonują przede wszystkim zadania praktyczne. Ich podsumowaniem jest natomiast projekt końcowy, który polega na przygotowaniu szczegółowego planu wybranego wydarzenia kulturowego (festiwalu, koncertu, wystawy).

Z kolei studenci specjalizacji komunikacja i dziennikarstwo sportowe z powodzeniem znajdują swoje miejsce w świecie mediów. Zarówno jako dziennikarze, jak praktycy, wiedzący jak wykorzystać wiedzę o świecie mediów, do promowania sportu, turystki, czy rekreacji.

Studenci zainteresowani uruchomieniem działalności gospodarczej, prowadzeniem swojej własnej firmy, a także zajmowaniem stanowisk kierowniczych w branży zdobywają wiedzę, kompetencje i umiejętności menedżerskie na pierwszym stopniu studiów na specjalności Zarządzanie w biznesie turystycznym oraz na studiach magisterskich na Zarządzaniu przedsiębiorstwem turystycznym i sportowym. Natomiast planujący rozwijać swoją karierę zawodową na międzynarodowym rynku turystycznym, wybierają możliwość realizacji programu w wersji anglojęzycznej, na specjalności Management in tourism business.