Absolwenci studiów I stopnia w zakresie Wychowania Fizycznego otrzymują tytuł zawodowy licencjata w zakresie wychowania fizycznego i uzyskują przygotowanie pedagogiczne do planowania i realizowania obowiązkowego wychowania fizycznego w przedszkolach i w szkołach podstawowych, przygotowanie do pracy w zakresie zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, promowanie zdrowia i aktywności fizycznej oraz uzyskują kwalifikacje wynikające z wybranej specjalizacji.

Absolwenci studiów II stopnia w zakresie wychowania fizycznego otrzymują tytuł zawodowy magistra. Uzyskują pełne przygotowanie pedagogiczne do programowania, planowania oraz realizowania obowiązkowego wychowania fizycznego w szkołach różnych typów i wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych a także przygotowania do pracy w instytucjach kultury fizycznej, administracji samorządowej i państwowej, organizacjach społecznych.

W ramach kierunku student podejmuje specjalność trenerską w dyscyplinach olimpijskich prowadzonych przez Uczelnie tj.: gimnastyce sportowej, judo, koszykówce, lekkiej atletyce, piłce ręcznej, pływaniu, tenisie, żeglarstwie, piłce nożnej, piłce siatkowej, wioślarstwie, jeździectwie. Absolwenci studiów I stopnia otrzymują tytuł zawodowy licencjata w zakresie sportu a także dyplom trenera sportu w dyscyplinie będącej przedmiotem specjalności. Uzyskana wiedza przygotowuje absolwenta do programowania, organizowania i realizacji procesu szkolenia sportowego, zarządzania organizacjami sportowymi.

Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra w zakresie sportu. W ramach studiów studenci będą mieli możliwość wyboru specjalizacji: zarządzanie w sporcie, odnowa i żywienie w sporcie, komunikacja i dziennikarstwo sportowe.

Absolwenci studiów licencjackich I stopnia otrzymują dyplom licencjata  w zakresie turystyki i rekreacji. Przygotowanie do organizowania zajęć rekreacyjnych, do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych, domach wczasowych, hotelach, organizacjach samorządowych gmin i miast, centrach informacji turystycznej a także do podejmowania własnej działalności gospodarczej w zakresie turystyki i sportu masowego.

Nadajemy kwalifikacje zgodnie z Sektorową Ramą Kwalifikacji w Sporcie i Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Nasi absolwenci są rozpoznawalni na europejskim rynku pracy. Oferujemy zagraniczne praktyki zawodowe.

Legitymacje Instruktora rekreacji ruchowej i trenera osobistego, certyfikaty wychowawcy kolonijnego, animatora czasu wolnego oraz z zakresu SPA & Wellness, patent żeglarza jachtowego. Kształcimy specjalistów  w prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz fachowców w branży turystycznej, hotelarskiej, SPA & Wellness.

Absolwenci studiów licencjackich II stopnia otrzymują dyplom magistra  w zakresie turystyki i rekreacji. Uzyskują wszechstronne przygotowanie do wykonywania zawodu organizatora turystyki i rekreacji, samodzielnego planowania i realizacji imprez turystycznych jak również  kształcimy specjalistów  w prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz fachowców w branży turystycznej, hotelarskiej, SPA & Wellness. Ukończenie studiów umożliwia podjęcie pracy na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach turystycznych i rekreacyjnych a także prowadzenie samodzielnej działalności menadżerskiej w obszarze turystyki i sportu masowego.

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą kandydaci posiadający predyspozycje do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Absolwenci jednolitych studiów magisterskich uzyskują przygotowanie do pracy  w zakresie zarówno profilaktyki jak i terapii, a także prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych w zakresie dysfunkcji narządów ruchu oraz schorzeń narządów wewnętrznych u osób w różnym wieku. Miejscem pracy mogą być placówki służby zdrowie, ośrodki sportowe, kliniki i ośrodki dla osób niepełnosprawnych. 

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą kandydaci posiadający predyspozycje do pracy z dziećmi, osobami starszymi, z zaburzeniami fizycznymi i niepełnosprawnymi.  Absolwenci studiów I stopnia w zakresie terapii zajęciowej otrzymują tytuł zawodowy licencjata. Uzyskują przygotowanie do pracy z osobami do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie zarówno profilaktyki jak i terapii, jak również dziećmi mające problem z integracją sensoryczną. Miejscem pracy mogą być placówki medyczne, społeczne, centra rehabilitacyjne, domy pomocy społecznej, ośrodki sportowe jak i ośrodki dla osób niepełnosprawnych.

Studia na tym kierunku pozwolą uzyskać wiedzę w zakresie umiejętności praktycznych w obszarze diagnostyki/analityki sportowej. Koncentrują się na zdobywaniu wiedzy z zakresu diagnostyki sportowej, kształtowaniu umiejętności pracy z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych oraz analizie i interpretacji danych uzyskiwanych przy użyciu specjalistycznej aparatury diagnostycznej w sporcie. Kierunek diagnostyka sportowa jest drugim powstającym w Polsce kierunkiem kształcącym studentów w zakresie zdobywania umiejętności z obszaru diagnostyki / analityki sportowej. Jednocześnie jest on pierwszym, który skupia się głównie na aspekcie praktycznym, co pozwoli absolwentom na lepsze wykorzystanie umiejętności nabytych w toku studiów w przyszłej pracy zawodowej.