Konsul z Ambasady USA w Trójmieście: 19-20 listopad

19.11.2019

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkania z dyplomatą amerykańskim. Pani Konsul Vera Partem omówi 3 tematy istotne dla studentów oraz wszystkich zainteresowanych wyjazdami do USA:
- programy wyjazdów wakacyjnych, niekolidujących z zajęciami w roku akademickim
- możliwości edukacyjne w Stanach: studia wyższe
- zniesienie wiz turystycznych: jak w praktyce wygląda ruch bezwizowy między Polską i Stanami
Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.
 
Terminy i miejsca spotkań ze studentami:
wtorek 19 11 godz. 10:00 Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81/87, aula
wtorek 19 11 godz. 11:30 Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, ul. Kielecka 7
wtorek 19 11 godz. 13:30 Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, ul. Młyńska 11
środa 20 11 godz. 9:00 Ateneum Szkoła Wyższa Gdańsk, ul. 3 Maja 25A
środa 20 11 godz. 10:15 Akademi Sztuk Pięknych Gdańsk, Targ Węglowy 6
środa 20 11 godz. 13:00 Akademia Muzyczna Gdańsk ul. Łąkowa 1-2
środa 20 11 godz. 16:00 Wyższa Szkoła Bankowa Gdańsk, al. Grunwaldzka 238A
 
Prelegenci:
Vera Partem, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Vera Partem jest vicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: jedno w Biurze Spraw Europejskich i jedno w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.
 
Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie
 
Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski od 11  lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

Wróć