FemFit Mama - ćwiczenia dla przyszłych mam

Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy od I trymestru prawidłowej ciąży.

Cel:
-zmniejszenie dolegliwości ciążowych
-ułatwienie porodu i połogu
-prewencja okołoporodowego wysiłkowego nietrzymania moczu
-pozytywne oddziaływanie na rozwój dziecka

Terminy zajęć:

wtorki, godz. 9.00-10.00

piątki, godz. 9.30-10.30.

Miejsce: Fitness Klub AKADEMOS, na terenie AWFiS.

W zajęciach można uczestniczyć bez względu na poziom sprawności i umiejętności ruchowych. Wskazane jest uczestnictwo w zajęciach do dnia porodu. Wykonujemy trening mięśni dna miednicy (tzw. "mięsni Kegla") z wykorzystaniem elektromiografii powierzchniowej.
Uzupełnieniem jest cykl zajęć teoretycznych pt. „Jak w ciąży ćwiczyć efektywnie i bezpiecznie?”
 
Wymagamy zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do aktywności fizycznej.
Niniejszy projekt posiada zgodę Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku o nr KB - 28/12 z dnia 18 grudnia 2012 r.

Zapraszamy Przyszłe Mamy do aktywnej ciąży!

Zapisy:

tel. 784 546 256

e-mail: anna_szumilewicz@awf.gda.pl

 

Już kilkaset kobiet ciężarnych uczestniczyło w programie „FemFit - ćwiczeniach dla przyszłych mam”. W ciągu kilku lat nasze zajęcia potwierdzały pozytywne oddziaływanie prenatalnej aktywności fizycznej na przebieg ciąży, porodu i połogu oraz rozwój dziecka.

Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii od Uczestniczek projektu zarówno co do samych ćwiczeń, jak i pracy naszego zespołu: badaczy, laborantów, stażystów i instruktorek. Zyskaliśmy również rekomendacje od trójmiejskich położników i położnych oraz przychylne opinie mediów… Dziękujemy!

Dzięki pomocy Uczestniczek we współpracy międzynarodowej stworzyliśmy pierwszy europejski standard edukacyjny dla Specjalistów pre/postnatalnej aktywności fizycznej pod afiliacją EuropeActive (wcześniejsze) European Health and Fitness Association:
http://www.europeactive-standards.eu/sites/europeactive-standards.eu/files/docs/standards/L5_PregnancyPostnatal_Exercise_Specialist.pdf


Liczymy, że z biegiem lat przysłużymy się zmianie nastawienia do aktywności fizycznej w ciąży i w przyszłości wszystkie kobiety obowiązkowo będą uczestniczyć w ćwiczeniach, podobnie jak dziś w szkołach rodzenia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy, a kobiety w ciąży również do innych placówek z programami FemFit Mama© i FemFit Post©.

 

Napisali o nas:

  1. AWFiS na targach Mother & Baby: http://www.awf.gda.pl/index.php?id=24&items=12135
  2. Kuncio M.: „Mamą być znaczy być w formie”: http://kuncio.com/?p=194
  3. Żukowska A.: Dołącz razem z maluchem do zajęć fitness http://dziecko.trojmiasto.pl/Dolacz-razem-z-maluchem-do-zajec-fitness-n81761.html
  4. Żukowska A.: Przyszła mama w dobrej formie dzięki ćwiczeniom http://dziecko.trojmiasto.pl/Przyszla-mama-w-dobrej-formie-dzieki-cwiczeniom-n65158.html
  5. Żukowska A.: http://dziecko.trojmiasto.pl/Piekna-mama-jak-dojsc-do-formy-po-porodzie-n75263.html

 

Uczestniczki programu "Ćwiczenia dla mam" w trakcie zajęć.