World Sailing Emerging Nations Programme

06.07.2019

Już w  najbliższą niedzielę, tj. 7 lipca 2019 roku do Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS przybędą młodzi żeglarze, być może przyszli mistrzowie z różnych stron świata. Tak jak i dwa lata temu, tak i teraz, odbędzie się w Gdańsku World Sailing Emerging Nations Programme, który oficjalnie rusza już we wtorek, 9 lipca 2019 r.

            Wydarzenie jest efektem owocnej i partnerskiej współpracy między Międzynarodową Federacją Żeglarską, Polskim Związkiem Żeglarskim (współorganizatorem) i Narodowym Centrum Żeglarstwa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, które jest współorganizatorem
i gospodarzem szkolenia.

            18 uczestników z 17 krajów, pod okiem trenera z Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej - Robertem Holdenem oraz trenerki z Polskiego Związku Żeglarskiego Anny Weinzieher będą się aklimatyzować w Polsce przed nadchodzącą imprezą Główną. Młodzi uczestnicy przygotowują się w Gdańsku do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w żeglarstwie, które rozpoczynają się w Gdyni już za tydzień.

            To jedno z trzech prestiżowych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, jakie realizowane jest przez nas w bieżącym roku, we współpracy z WORLD SAILING. Jest dla nas niezwykle istotne, że gotowość organizacyjna NCŻ AWFiS, przejawia się w realizacji projektów o zasięgu ogólnoświatowym. Stawiamy na współpracę międzynarodową. W końcu internacjonalizacja jest jednym z celów strategicznych AWFiS - relacjonuje Maciej Szafran, organizator i koordynator wydarzenia.

Wraz z instruktorami będziemy gościć dokładnie 21 uczestników z 18 krajów (Europejskich, Afrykańskich, Azjatyckich oraz Północno i Południowo Amerykańskich). Dla części z nich  będzie
to pierwsza wizyta w Polsce, w Gdańsku, w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS. Jesteśmy przygotowani, zapowiada się niezwykle ciekawy i entuzjastyczny tydzień pracy.
- dodaje lider załogi NCŻ AWFiS.

Zapraszamy na stronę internetową uczelni, a także na kanały komunikacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, a także Polskiego Związku Żeglarskiego, w mediach społecznościowych,  na bieżąco pojawiać się będzie relacja zdjęciowa oraz więcej informacji.  

K.R.

 

 

 

Wróć