GDAŃSK METĄ IV EDYCJI TRENINGÓW Z MARIUSZEM WLAZŁYM

17.06.2019

Dnia 15 czerwca odbył się na terenie AWFiS niezwykły trening. Spotkanie otworzył rektor dr hab. Waldemar Moska prof. AWFiS, a także słynny polski siatkarz Mariusz Wlazły. Koordynatorem eventu ze strony uczelni był dr hab. Dariusz Jacek Olszewski- Strzyżowski prof. AWFiS, a ze strony fundacji Mariusza Wlazłego Pani Edyta Pęcherz.

       Wydarzenie skierowane było do dzieci w wieku 10 – 16 lat i polegało na doskonaleniu umiejętności siatkarskich pod okiem mistrza i zawodników WlazłyTeam. Impreza dostarczyła młodym adeptom siatkówki niezapomnianych wrażeń. Oprócz treningu przeprowadzono konkurs o siatkówce, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć, autografów i szczerych uścisków dłoni mistrza. Imprezę zakończył  towarzyski mecz.  Rywalizowali ze sobą WT i  młodzi zawodnicy z Beijing Sport University, którzy w ramach międzynarodowego projektu szkolą się pod okiem polskich trenerów siatkówki na AWFiS w Gdańsku.

       Po zakończeniu rozgrywek Mariusz Wlazły zgodził się na krótki wywiad.  Został zapytany, dlaczego wybrał AWFiS na partnera do organizacji tego wydarzenia.  Okazało się, że to dobra współpraca między władzami uczelni i koordynatorami spotkania, a także dobra infrastruktura uczelni były decydującymi czynnikami. Mariusz Wlazły był pod wrażeniem umiejętności i predyspozycji zawodników z BSU. Ocenił je wysoko. Zapytany o to, co myśli na temat  projektów internacjonalizacyjnych, wspomniał o swojej otwartości na tego typu działania i powiedział, że jeśli pojawi się taka możliwość, to jego fundacja z pewnością się w to zaangażuje.

K.R./AWFiS

Galeria zdjęć - fot Beata Zarach

Wróć