Pomorska Sztafeta Firm 2019

28.05.2019

W ubiegłą sobotę, 25 maja, na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyła się piąta edycja Sztafety Firm. Ponad 150 drużyn rywalizowało o miano najszybszej, a tą okazała się Gedania 1922 z czasem 51:49.

Sztafeta Firm to sposób na sportową integrację firm, organizacji i instytucji z województwa pomorskiego. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad sto drużyn. Oprócz ścigania, była także okazja do celebrowania sportowych wyników, integracji i tworzenia relacji biznesowych.

- Sztafeta Firm to projekt dla nas - mówi Emilia Ćwiklińska z trójmiejskiej firmy Global Service Przeprowadzki. - Aby sięgnąć wyżej, trzeba umieć liczyć na siebie nawzajem. Podeszliśmy do zawodów w sposób nie tylko sportowy czy promocyjny. Było to dla nas również spotkanie rodzinne. Wśród naszych kibiców były rodziny i przyjaciele naszych pracowników. Wiemy, że nasz dobry zespół to nie tylko zasługa atmosfery w pracy, lecz także wsparcie naszych rodzin. Można by rzec, że sztafetową pałeczkę zwycięzcy przekazujemy sobie na co dzień tak w pracy, jak i dzięki naszym najbliższym.


Piknik Firmowy jak co roku stał się także strefą networkingową. Sztafety miały okazję wzajemnie się poznać i spotkać na płaszczyźnie pozabiznesowej.

- Wśród uczestników sobotniej Sztafety Firm było wielu naszych klientów, m.in. Bank BPH - dodaje Ćwiklińska. - Zawody były okazją, by poznali nas również przy okazji sportowych emocji i w niezobowiązujących relacjach. Uważamy, że dzięki temu jesteśmy jeszcze ciekawszym partnerem biznesowym. Głęboko wierzę, że ten wspólnie spędzony czas jest dobrą zapowiedzią do zbudowania relacji z tymi, którzy nie mieli okazji nas jeszcze poznać.

Formuła Sztafety Firm zakładała pokonanie 15 km - dwa razy po 2,5 km i dwa razy po 5 km. Czteroosobowe drużyny rywalizowały w jednej z trzech kategorii: mężczyzn, kobiet oraz w sztafetach mieszanych. Nagrodzono również zawodniczki i zawodników w kategoriach indywidualnych na dystansach 2,5 km oraz 5 km.

Najszybszą drużyną open okazała się Gedania 1922 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Gedania 1922 w składzie Tomasz Wiese, Paweł Szajrych, Marcin Gumowski i Mateusz Sitek. Drugie miejsce wśród sztafet męskich z czasem 52:52 zajęła drużyna Flex 2 z firmy Flextronics International Poland w składzie Arkadiusz Dylert, Krzysztof Kotarba, Maciej Romaniuk, Radosław Chyba. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Solwit 1 z firmy Solwit S.A., którą reprezentowali Paweł Jakubowski, Krystian Adamiec, Łukasz Kaczmarczyk, Michał Tomaszewski. Ich czas to 54:03.

Wśród sztafet damskich najszybsze były zawodniczki z drużyny Dovista 2 (firma Dovista Polska): Alicja Myszker, Karolina Szlenk, Monika Mazzela, Ilona Porożynska z czasem 1:07:32. Tuż za nimi uplasowała się sztafeta Deltamarin 2 (firma Deltamarin) w składzie Agata Bednarek, Ewa Marcinkiewicz, Aleksandra Wojtach, Agnieszka Kościowska (czas 1:08:26). Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z teamu SKAT 2 (firma SKAT Transport): Marlena Rusin, Agnieszka Owsicka, Małgorzata Rogowska, Zuzanna Dobkowska. Ich czas wyniósł 1:09:38.

W kategorii sztafet mieszanych z czasem 56:47 zwyciężyła drużyna ASE Projmorsi z firmy ASE, którą reprezentowali Paweł Cieszyński, Martyna Buczyńska, Tomasz Kila i Mateusz Puchniarz. Drugie miejsce przypadło sztafecie JohnnyBros 1 z firmy JohnnyBros (Jan Pawulkiewicz, Anna Mazurek, Michał Mazurek, Jan Mudry; czas 57:49), a trzecie drużynie Trefl Biega z firmy Trefl (Magdalena Król, Paweł Zalewski, Jacek Zdybel, Małgorzata Iwan; czas 57:53).


W tym roku po raz pierwszy rozegrano także sztafety dla dzieci i młodzieży Baltic Kids Run. Wystartowało w nich 14 drużyn, które miały do pokonania dystans 4 x 400 m.

Patronat honorowy nad imprezą objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Sponsorami Sztafety Firm byli: Penta Sp. z o.o., Global Service Przeprowadzki oraz Art Apartmnets. Partnerzy: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Gym Bee, Aquapark Reda, Fundacja Hospicyjna, Pomorze Biega i Pomaga.

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach
strona Sztafety Firm

Wróć