Wygrana tenisistów stołowych AZS AWFiS Gdańsk

25.02.2019

Bardzo dobry weekend mają za sobą tenisiści stołowi AZS AWFiS Gdańsk. Podopieczni Piotra Szafranka odnieśli dwa zwycięstwa pokonując w piątek 3:0 LOTTO ZOOLESZCZ Gwiazdę Bydgoszcz, a w niedzielę 3S POLONIA Bytom. Obydwa spotkania zwyciężyli w stosunku 3-0, a w W pierwszej grze w niedzielnym spotkaniu zwycięstwo odniósł Wei Shihao 3-0 z Mateuszem Gołębiewskim.

Druga gra to po raz kolejny dobra postawa Mikhail Paikova i zwycięstwo 3-0 z Antonim Gavlasem również 3-0. Jedyny set stracił Patryk Chojnowski w grze z Robertem Florasem.

Podsumowując ten mecz to nad wyraz łatwe zwycięstwo z podopiecznymi Michała Napierały pamiętając, że w Bytomiu zwyciężyliśmy po długim meczu 2-3 i tracąc jeden punkt w tabeli.

Również trzeba wspomnieć o naszej drugiej drużynie występującej na zapleczu LOTTO Superligi. Podopieczni Bartosza Gajek grając w I lidze po 15 kolejkach plasują się na 6 miejscu w tabeli.

Również w ten weekend stoczyli dwa mecze, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa. W meczu piątkowym pokonali u siebie UKS Victoria Płock 9-1 oraz w sobotę na wyjeździe GKTS Wiązowna 1-9.

Teraz przed pingpongistami przerwa w rozgrywkach ligowych na turnieje indywidualne.

Już w najbliższy weekend w Gliwicach odbędą się 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz Klub będzie reprezentować Patryk Chojnowski oraz Jakub Witkowski. Natomiast 8-10 marzec to wyjazd do Lubonia na III Grand Prix Juniorów, gdzie zagra naszych 4 zawodników: Jasiek Zandeckim, Jakub Witkowski, Michał Małachowski oraz Patryk Kwiatkowski.

Najbliższy mecz superligi w Gdańsku to 17 marca z PKS Kolping Frac Jarosław – aktualny Drużynowy Mistrz Polski.

Serdecznie zapraszamy na Hale widowiskową Gdańskiego AWFiS o godzinie 18.00

 

Wróć