X Regaty Mediów o Puchar NĆŻ AWFiS

26.09.2018

W sobotę 22 września odbyły się kolejne, X Regaty Mediów o Puchar NCŻ AWFiS. Mimo niesprzyjającej pogody, rywalizacja była zacięta, a zwycięzcą została załoga Panoramy AWFiS, odbierając puchar przechodni Radiu Gdańsk.  
 
Na drugim miejscu uplasowali się zeszłoroczni zwycięzcy, czyli wspomniane już Radio Gdańsk, natomiast na trzecim załoga magazynu Żagle.
 
X Regaty Mediów o Puchar NĆŻ AWFiS należały do ostatnich w znanej dotychczas formule. Od przyszłego roku będzie to impreza ogólnopolska, choć oczywiście nie zabraknie miejsca na akcenty lokalne. 
 
"Czas zakończyć pewien etap i otworzyć nowy rozdział - powiedział Maciej Szafran, dyrektor NCŻ AWFIS - Idealną wręcz ku temu sposobnością jest wejście z imprezą w kolejną dekadę. Nasze regaty, choć dotychczas lokalne i niekiedy kameralne, mają swoją tradycję. Zapoczątkował je bowiem pierwszy  dyrektor NCŻ AWFiS, a obecnie nasz patron - dr Krzysztof Zawalski). Regaty Mediów to także pewien standard organizacyjny i niepowtarzalna atmosfera, którą uczestnicy bardzo sobie cenią. X Regaty Mediów o Puchar NCŻ AWFiS przebiegły pomyślnie, sprawnie i bezpiecznie. Udało się rozegrać wszystkie siedem planowanych wyścigów, za co dziękuję sędziemu głównemu regat - kol. Adamowi Jankowskiemu. 
Integracja z nutką rywalizacji w tle, bądź - jak kto woli - rywalizacja z nutką integracji, to naturalna sprawa dla żeglarstwa, doskonała wręcz płaszczyzna do łączenia ww. celów". 
 
W tym roku jedynym mankamentem okazała się frekwencja, która na dzień przed regatami znacznie spadła. Przyczyn należy upatrywać w fatalnej prognozie pogody, która musiała mocno zadziałać na wyobraźnię zainteresowanych imprezą, a w rzeczywistości, choć warunki były wymagające, pogoda okazała się wręcz bardzo dobra. 
 
Wygrana Panoramy AWFiS przerwała hegemonię Radia Gdańsk, które w przypadku zwycięstwa, zachowałoby puchar przechodni już na stałe. 
Z kolei załoga Radia Gdańsk zachowała honor, wygrywając ostatni wyścig i zajmując ostatecznie pewne, drugie miejsce w regatach. 
 
W dekoracji uczestników jak co roku uczestniczył prof. nadzw. dr hab. Tomasz Frołowicz, prorektor ds. studenckich i sportu. 
 
Podziękowania należą się wszystkim wytrwałym uczestnikom i załogom, również tym spoza podium, a także  sztabowi organizacyjnemu, władzom uczelni oraz partnerom wspierającym imprezę - Miastu Gdańsk oraz firmie Ziaja.
 
 

 

 

Wróć