LEKKOATLECI KS AZS AWFIS GDAŃSK Z MEDALAMI MP U20 i MP U23 !!!

16.07.2018

Sezon lekkoatletyczny w pełni. Czerwiec był miesiącem krajowych imprez mistrzowskich w kategorii juniorów (U20) i młodzieżowców (U23). Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zarówno podczas MPJ (Włocławek 23-25.06.2018) jak i MMP (Sieradz, 30.06.2018 - 01.07.2018).

W rywalizacji Juniorów KS AZS AWFiS zdobył 3 medale. Srebrny medal wywalczył Kacper Antoszewski w biegu na 400 mppł z wynikiem 54.96. Podopieczny Anny Sękowskiej w biegu eliminacyjnym uzyskał rezultat 55.30. Brązowe medale padły łupem Magdaleny Bajor w rzucie oszczepem (43.55) oraz Daniela Sarr-Malinowskiego (rezultat finał: 48.86, eliminacje: 48.65). KS AZS AWFiS Gdańsk zajął 4 miejsce w klasyfikacji klubowej. Łącznie zdobyliśmy 74 punkty. Do ogólnego sukcesu swoje "cegiełki" dołożyli:
- Rafał Górski - rzut dyskiem (41.00) - 14 miejsce

W rywalizacji Młodzieżowców nasz Klub zdobył 5 medali. Te najcenniejsze wywalczyły kobiety. Złoto w rzucie dyskiem z rezultatem 50.85 zdobyła Karolina Urban. Drugi złoty medal padł łupem sztafety 4 x 400 m w składzie: Olga Pietrzak, Anna Dobek, Agata Kołakowska, Dominika Morek. Czas zwycięskiej sztafety to: 3:42.89. Srebrne medale wywalczyli: Aleksandra Grubba - dysk (50.02) oraz Piotr Mańczuk - 3-skok (14.95). Na najniższym stopniu podium stanęła oszczepniczka Aleksandra Ostrowska, która rezultatem z ostatniej kolejki (50.68) zapewniła sobie brązowy medal. KS AZS AWFiS zdobył łącznie 244 punkty, co było 5 wynikiem w Polsce. Do dorobku punktowego zaliczono następujące wyniki naszych zawodników: