KAROLINA MILLER ZE SREBREM PUCHARU EUROPY

16.05.2018

Rewelacyjnym wynikiem zakończył się rozgrywany w Kownie/LTU Puchar Europy Juniorów (12-13.05.2018). Zawodniczki KS AZS AWFiS: Karolina Miller (-70 kg) oraz Katarzyna Madajewska (+78 kg) zajęły odpowiednio II i V miejsca. Szczególne gratulacje należą się Karolinie, która zdobyła pierwszy medal Pucharu Europy Juniorów w karierze.
W pierwszej rundzie turnieju Karolina miała wolny los. W drugiej spotkała się z reprezentantką Niemiec Leą Bastian. Nasza zawodniczka rozstrzygnęła pojedynek przed czasem i awansowała do ćwierćfinału. Od tego momentu rywalkami naszej zawodniczki były same Holenderki, których w finałowej "ósemce" było aż sześć. W ćwierćfinale Karolina pewnie pokonała Jessicę Gorissen, co dało awans do półfinału. Tam na podopieczną trenera Radosława Laskowskiego czekała Margit De Voogd. Po zaciętym pojedynku Holenderka znów musiała uznać wyższość naszej zawodniczki. Wygrana oznaczała walkę w finale i minimum srebrny medal. Niestety była to ostatnia Holenderka, z którą Karolina wygrała. W finale uległa Donji Vos i ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium.
Po medalu zdobytym w Pucharze Europy w Sankt Petersburgu duże nadzieje pokładane były także w osobie Katarzyny Madajewskiej. Nasza zawodniczka odnotowała dobry występ i zajęła ostatecznie piąte miejsce.
Warto nadmienić, iż starty w Pucharach Europy są bezpośrednią kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Świata Juniorów. Kolejny start w Pucharze Europy już w Lipcu w Gdyni (7-8.07.2018) - ZAPRASZAMY do kibicowania zawodniczkom KS AZS AWFIS.