Triathlon Gdańsk AWFiS w ramach majówki

01.05.2018

Dla niejednej osoby majówka w tym roku rozpoczęła się już pod koniec kwietnia. Z pewnością każdy, kto postanowił rozpocząć ją udziałem w czwartej edycji Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS, nie zawiódł się. W niedzielę pogoda dopisała wszystkim, a na starcie stanęło 150 uczestników. Do pokonania mieli dystans: 0,6 km pływania - 15.9 km jazdy rowerem - 3 km biegu. W zawodach rozróżniono start zarówno indywidualny, jak i w formule sztafetowej. Jeden zawodnik płynął, następny jechał po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a ostatni biegł po bieżni lekkoatletycznej.

Po bardzo emocjonującej walce najlepszy w formule indywidualnej okazał się Michał Wysłouch reprezentujący F3Team z czasem 1:03:01. 6 sekund za nim na metę wpadł Jakub Krzemiński z teamu Verge Polska Bike u UP z czasem 1:03:07. Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Bluj z czasem 1:03:36.

Wśród pań najszybciej trasę pokonała Kinga Lorek z MKS Truso Elbląg z czasem 1:19:38. Drugą kobietą na mecie była Joanna Wiśniewska z teamu SportEvo / DDT z czasem 1:27:37. Trzecie miejsce na podium zajęła zaś Joanna Mientka z Vo2Max MTB Team.

Wśród sztafet najszybciej trasę pokonało trio Krzysztof Kalinowski, Seweryn Warmowski Michał Gąsiorowski z czasem 1:05:15. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna w składzie Łukasz Minuth, Przemysław Trzaska, Michał Chmielewski z czasem 1:05:50 - oby dwie drużyny reprezentowały Dream Tri Team. Trzecia na mecie stawiła się drużyna SportEvo Triathlon Team w składzie Joanna Staniszewska, Paweł Stawiński, Wojciech Filbrandt z czasem 1:06:41.

źródło: trojmiasto.pl